banner88
Geldiğin ilk günden beri verilen vaatlerin hiçbiri yerine gelmeyen Trabzonspor her geçen gün uçurumdan aşağıya gitmeye devam ediyor. Bordo-Mavili kulüp Muharrem Usta'nın başkanlığında yangın yerine döndü. İçten içe alevler kulübü, taraftarları sararken Başkan Usta ise hala daha bildiğini okumaya devam ediyor. Her maç öncesi şeref tribününde yerini almayan hem Akyazı Stadında hem de deplasmanlarda maçları locadan seyreden Usta, Gençlerbirliği maçından sonra Trabzonspor berabere kalmış umurunda değil. Başkan Usta maçtan sonra kendisine kiralanan Vip aracında bacak bacak üstüne atarak havaalanının yolunu tuttu. Çok parası var. Vizyon sahibi bizi kurtaracak başkan diye yaygara yapanlar neredesiniz? Bu yaygarayı koparanlar şimdi Trabzonspor'un erimesini günden güne seyrediyorlar. Bir Allah’ın kulu çıkıp da ''Ey Başkan Trabzonspor'u nereye sürüklüyorsun. Yeter diyemiyor”.
 
Başkan Usta'nın çok parası olabilir... Vizyonu, misyonu olabilir... Ama kulüp başkanlığında bunların hiçbir önemi yok. Önemli olan başarı ve kulüp çıtasını yükseltmek. Bugün ne başarı var, ne de kulübün çıtası yükseklerde, yerlerde sürünüyor. Borç almış başını gidiyor. Başarı yoksa hedef yoksa. Trabzonspor kendi kendini idare eder yönetir. Ankara'da yaşayan, Gençlerbirliği maçını seyreden 35 yıllık divan kurulu üyesi Mustafa Anahar ''Büyük paralar verilip de oyuncu alana kadar amatör ruhu taşıyan futbolcular, Amatör ruh olan Antrenör ve Başkan yöneticiler Trabzonspor'da görev yapmalı. Bugün bu amatör ruh sadece birkaç futbolcunun dışında diğerlerine yok.”Gelinen nokta tamamen koca bir yıl daha kayıp ve bu kayıpların faturası çok ağır bir şekilde gelecek yıllara yansıyacak. Bu saatten sonra herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor ve gereken yapılmaz ise çok zor günler bizi bekliyor...
 
Yabancılara yüklü miktarda dolar ve Avroları vermeyin alt yapıda ne cevherler var. Cafer, Ramazan, Samican görmemezlikten geliniyor. Bu gençler Kucka, Bero, Olcay ve Dame N'Doye'den daha iyiler. Hiç değilse forma aşkı ile mücadle verirler. Bu gençleri bir an önce yukarı çıkartın. A takıma zararın neresinden dönersek kardır diyerek bu çocuklarla yola devam edin. Yoksa eski tas eski hamam gibi devam ederseniz yangın daha da büyüyecek o zaman kimse bu alevi söndürmeye cesaret edemeyecek. Yoksa istediğiniz yangını daha da körüklemek mi?
 
GELEN GİDENİ ARATIYOR!


 
Trabzonspor’un 26 futbolcudan oluşan kadrosuna baktığınızda Türkiye Süper Ligi’nin en iyi 4 takımı arasındadır. 2-3 oyuncu hariç. Dünkü oyuncularla ile bugünkü oyunculara teraziye koyarsak arada elbette fark vardır. Eski teknik direktörlerden Sadi Tekelioğlu, mevcut başkan Muharrem Usta’ya, Soner ile Medjani’nin satılmaması için çok dil dökmüş, hatta yalvarmıştı. Soner şimdi Akhisar’da.. Cezayirli Medjani ise Sivasspor’da. Bu oyuncular ile bugünkü kadroda yer alanlar arasında önemli bir fark yok. Kısaca, gelen gideni aratıyor!
 
VEFA BİR SEMT ADIYMIŞ!


 
Sporda bugün yaşanan oyunlar geçmişte de vardı. Bunun en bariz örneğini dünün Güreş Federasyonu Başkanı ve bugünün Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın başından geçti. Güreş Federasyonu Başkanı iken zorlu bir seçimden çıkmıştı. Az bir oy farkıyla seçimi kazanmıştı. Daha sonra bu güç onunla uğraşmaya devam eder. Bir gün kan ter içinde dönemin Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın yanına koşar. “Genel Müdürüm teftiş kurulunda hakkımda rapor hazırlıyorlar. Mahvoldum der.” Bunun üzerine Mehmet Atalay, Teftiş Kurulu başkanını arar. “Hazırladığınız rapor önce benim masama gelecek” der tabi bu durumda Güreş Federasyonu Başkanına oynanmak istenen oyun bozulur. Bugün kendine oyun oynanan başkan şimdinin Gençlik ve Spor Bakanı. Kendisine her daim destek olan Mehmet Atalay’a ne kadar vefalı bilmiyoruz? Ama bunları yaşayan bir bakanda tek bir tık yok, yaprak kıpırdamıyor.
 
YÖNETİMİN ARKASINDA DELEGE VE TARAFTAR DESTEĞİ YOK

 
Siyaset tarihine baktığımızda çok şey öğreniyoruz. Dönemin muhalefet lideri Süleyman Demirel arabaların üzerinde yarı beline kadar eğilerek halka “bu iktidarın arkasında halk desteği yok” deyip dönemin Başbakanı Turgut Özal’ı şikayet ediyordu. Bunun sonucunda ülke seçime gitmişti. Birden aklıma Trabzonspor yönetiminin de arkasında delege ve taraftar desteği olmadığı geldi. En son Göztepe maçında taraftar yönetim istifa diye bağırıyordu. Delege ise son genel kurulda bile yönetime destek vermediğini ortaya koydu. Sırf mahkeme yolu açılmasın diye ibra etti.
 
Başkan Muharrem Usta gazetecilerle yaptığı kahvaltılı toplantıda zaten seçim vaatlerimi unutun, öylesine söyledim demişti. Yönetim kurulunda mevcut olması gereken sayı kaybedilmiş yedeklerde dahil 10 kişiye düştü. Yani 3 kişi daha istifa etse yönetim düşecek. Koca kulüp 3 kişinin inayetine kaldı. Başkan Muharrem Usta ve kalan yönetim kurulu üyelerinin Trabzonspor’a yapacakları en büyük iyilik; koca kulübü bu girdaptan kurtarmak şanına yakışır bir yönetime kavuşturmak için genel kurula gitmelidir. Arkasında delege ve taraftar desteği bulunmayan yönetim Trabzonspor’a yarardan çok zarar veriyor.
 
BEDAVA BİLET VE FORMA DAĞITIYOR MU?


 
Trabzonspor’da Yönetim Kurulu üyesi olmak bir ayrıcalık. Ancak ne hikmetse yönetim kurulu üyesi olanlar bedava bilet ve forma dağıtıyor. Böylelikle yönetici olduklarını topluma hatırlatıyorlar. Bunları gören gerçek taraftar hem kombinesini hem de formasını alırken şunu söylüyor “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.” Yönetim Kurulu üyesi demek katkı veren projeler üreten kulübün kaynaklarını kullanan değil yeni kaynaklar yaratan kişi demektir. Gel gör ki Trabzonspor’da bunları bir türlü göremedik. Seçim zamanı türlü oyunlara girerek yönetime girmek için takla atanların beklentileri farklı oluyor. Büyük kulübe şanına yakışır büyük yöneticiler lazım. Çay parasını bile kulübe ödetenler değil!!!
 
TRABZONSPOR DEĞERLERİNİ KORUMALI


 
Her takım yıldız futbolcularıyla bir marka oluşturur. Özellikle özünden yetiştirdiği futbolcularıyla dünyada tanınır. Küçük bir çocuk olarak geldiği Barcelona’da dünyanın yıldızı unvanını alan Messi gibi. Trabzonspor’da kendi yıldızları olan başta kaptan Onur, Burak, Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı gibi futbolcularını sahiplenmeli ve onları korumalıdır.
 
Futbolcularda yıldız olmanın gereğini yerine getirerek kulübünü bir dünya markası yapmalıdırlar. Bunun yolu da istikrarlı olmaktan geçmektedir. Trabzonspor’un tarihi başarılarında kentle bütünleşmiş onların heyecanlarını yüreklerin de taşıyarak sahada mücadele eden onlarla ağlayan, onlarla gülen futbolcular vardır. O yıldızlar zaman geçse de asla kaybolmazlar.
 
BU GENÇLERİ ELİNİZİN TERSİYLE İTMEYİN


 
Trabzonspor alt yapısının tüm kategorilerinde görev yapan sonra birileri tarafından tu kaka yapılarak ellerinin tersi ile itilen genç futbolcularımıza şimdi sahip çıkılmayacak da ne zaman çıkılacak. Bu çocuklar bizim alt yapımızda yetişen gençlerimiz. Neden, niçin bu oyuncular pilot takım olan 1461'e önerilmiyor da, sağa sola gönderiliyor. Bunlardan bir tanesi de Salih Can Akdeniz. Bordo Mavili takımın U19 takımında Türkiye Şampiyonlukları yaşamış. U21'de oynarken Aydın 1923 ekibi talip olmuş transfer yasağından imza atamamış. Tekrar alt yapıya dönmek isterken, o zamanki alt yapı koordinatörü ve alt yapıyı ağaç gibi budayan Cem Bağcı tarafından istenilmeyen oyuncu ilan edildi.

Salih Can maç eksikliği olmasın diye bir amatör takımda kısa bir süre oynadı. Ara transfer döneminde 1461 takımına önerilmesine rağmen hoca alt yapı koordinatöründen bilgi almak istedi. Alt yapı koordinatörü, Salih Can’ı tanımadığını söylemesi üzerine genç futbolcu bugün ortada kaldı. Salih Can hakkında onu yetiştiren eski alt yapı koordinatörü Sadi Tekelioğlu ile görüşüp bilgi alınabilinir. Ayrıca Salih Can'ın alt yapıdan olan hocaları Selçuk Perekli ve İsmail Sivrikaya’ya da sorulabilirdi. Bu gençlere sahip çıkılıp ellerinizin tersi ile itmeyin. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, onlar Trabzonspor’un geleceği…
 
SEMT SAHALARI ÇOĞALMALI


 
Trabzon ASKF Başkanı ve CHP Belediye Meclis Üyesi Cahit Erdem Trabzon'un kanayan yarası olan semt sahalar hakkında konuştu. Erdem, “Devletimiz gençleri spora teşvik etemeye çalışırken Türkiye'de futbol şehri olan Trabzon'da ise Büyükşehir Belediyemiz mahalle sahalarına gözünü dikti. Boztepe sahasından sonra şimdi de Söğütlü sahasını ihaleye çıkartmak için düğmeye bastı. Boztepe sahasını 4 amatör kulübün elinden alınarak burayı otel yapılması için ihale edildi. 14 dönüm alanı 30 trilyon yerine 11 trilyon lira'ya satan Trabzon Büyükşehir Belediyesi buradan çok büyük zarar etti. Bu yer bu kadar ucuza satılmamalıydı. 'Boztepe'de idman yapan 4 kulübün alt yapısı mağdur oldu. Bu kulüplerimizin alt yapısında Erdoğdu kışlasının Çukurçayır tarafında futbol sahası var. Belediye buranın tahsisini alacak burayı semt sahası yapacak. Trabzon'un kurtuluşu Kuzey değil Güney'e sahalar yapılarak geleceğimiz olan genç nesillerimizi bu sahalarda top koşturmalarını sağlamalıyız. Geçen dönemlerde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Cephanelik ve Erdoğdu kışlasının arkasındaki arsanın tahsisini kaldırıp burayı milli eğitime verdi. Ayrıca Bayburt’ta şehir merkezindeki kışla kaldırıldı, Üniversteye verildi. Bayburtta bu yapıldı da Trabzon'da neden yapılamıyor? Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın genelgesi var. Şehir merkezinde kışlalar kaldırılacak diye” şeklinde konuştu.
 
ŞÜKRÜ KULEYİN NEDEN ADAY OLDU?

 
Trabzonspor’da 17 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan 41. Olağan Divan Kurulu seçimi için mevcut Başkan Ali Sürmen’den sonra işadamı Şükrü Kuleyin de başkan adayı olduğunu açıkladı. Kuleyin dün Zorlu Otel’de kalabalık bir gazeteci grubunun katıldığı kahvaltılı basın toplantısında adaylığını açıklarken, neden ve niçin Divan Başkanlığına talip olduğunu dile getirdi. Seçimi kazanırsam ‘Adaletli’ kaybedersem de ‘Asaletim’ ile yine Trabzonspor’un başarısı için dün koşturduğu gibi bugün de koşturacağını ifade etti. 30 yıldan bu yana Trabzonspor’un tam merkezinde yer alan Kuleyin, hem Mehmet Ali Yılmaz hem de Özkan Sümer döneminde Ankara temsilcisi olarak görev yaptı. Trabzonspor Genel Kurulu’nu yönetti. Bordo-Mavili takımın ve kulübün adeta neferi olan Kuleyin, içeride ve yurt dışında hiçbir maçı kaçırmayan birisidir. Hedefinde, üretken bir Divan Başkanı olmak yatan Kuleyin’in açıkladığı projeler uygulandığında ses getirecek nitelikte.
Şükrü Kuleyin’e seçimde başarılar diliyoruz…
Avatar
Adınız
Email
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.