Bu haber kez okundu.

BAŞKANLIK VE MECLİS ÜYELERİ

Cenaze merasi sonrasında Akçaabat Belediye Başkan aday adayı Murat Üçüncü , Yeşilay Başkanı Mimar Köksal Boz, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Üçüncü, İl eski yönetim kurulu üyesi Sebahattin Alemdar, inşaat mühendisi Hayri Öztürk sohbet ettik. Bakalım bu kareden kim başkan ve meclis üyeleri çıkacak mı?
 
Trabzonspor’a Destek Mesajı   
 
Trabzonspor onur kurulu üyesi, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof Dr. Haydar Baş, Kadırga TV’ye verdiği özel demeçte, Trabzonspor’da yapılan olağan genel kurul sonrası yeniden başkanlığa seçilen Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulunu tebrik ederek destek verdi. Baş, yaptığı açıklamada, “Ahmet Ağaoğlu sporu yaşayan, futbolu bilen çok kıymetli bir insan.  Zaten kulüp başkanı olduğu andan itibaren, Trabzonspor borçtan batıyordu. Hiç Kimsenin bu kadar muvaffak olabileceğini zannetmediği bir dönemde,  Trabzonspor’un başına geldi. Şuan da Trabzonspor 5. durumda. Yani biraz daha gayret ederlerse şampiyonluğa da oynayabilirler. Çok iyi bir karar verilmiş. Ağaoğlu’nu bu dönemde başkan yapmaya, Trabzonlular azmetmişler karar vermişler.  Ben hayırlı olsun diyorum. Hem çok temiz bir insan. Sporu iyi bilen insan ve işi yönlendirerek yapabilen bir insan.  Böyle kabiliyet bulmak zor, beklide imkânsız diyorum. Cenab ı Hak tan muvaffakıyetler diliyorum. Hayırlı olsun’ dedi.
 
 Araklı’nın Gazı Tamam
 

Doğalgaz abonelik ofisi Araklı’nın merkez mahallesi açıldı. Belediye Başkanı Recep Çebi ve Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Salih Ayaydın ile birlikte ilk aboneliği gerçekleştirdi. Büyük bir heyecanla Araklı’da doğalgaz çalışmalarına başladıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Çebi, “Doğalgaz abonelik işlemlerimize başlamış bulunmaktayız. Tüm hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olsun. Doğalgaz kullanımı modernliği ve gelişmişliği gösteren büyük bir hizmettir. Bugünden itibaren de yoğun bir ilgi ile abonelik işlemleri başladı. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Doğalgaz dağıtımının yapılan kontrollerden sonra hemen yapılacağını belirten Aksa Bölge Müdürü Salih Ayaydın, doğalgazdan yararlanmak isteyen vatandaşların abonelik işlemlerini bir an önce tamamlamalarının önem arz ettiğini kaydetti.
 
Beşirlili Şikayeti
 
Trabzon hattındaki dolmuşların Akyazı tünelini kullanmadığını ve sahil yolundan gittiğini belirten vatandaşlar mağdur olduklarını söyledi. Vatandaş “Tünel açıldığından beri mağduruz.” derken Akçaabat-Trabzon Minibüsleri Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim “Tünel giriş ve çıkışında yolcu indirmemiz kanunen yasak. Ayrıca güzergâhımızda orası yok.” dedi.. Mahalleliler “Tünel açıldığından beri mağduruz.” derken Akçaabat-Trabzon Minibüsleri Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim “Tünel giriş ve çıkışında yolcu indirmemiz kanunen yasak. Ayrıca güzergâhımızda orası yok.” dedi.

Beşirli’de bir araya gelerek konuyla ilgili açıklamada bulunan vatandaşlardan Davut Usta 18-20 yıldır tünele yakın bölgede yaşadığını belirterek “Akçaabat minibüsleri buradan tünele girmiyorlar. Sahilden çalışıyorlar. Tünel açıldı açılalı dolmuşların Akçaabat dönüşündeki yolu sahil yolu oldu. Buradan vatandaş Akçaabat’a gitmek istese burayı kullanamıyor. Kavşağın ötesine gitmek zorunda kalıyor. Neden Akçaabat minibüsleri tünele girmiyor? Akçaabat’a geçmek için bir sürü yol yürümek zorunda kalıyoruz. Burada sadece sahildeki mahalle yok. Yukarı doğru 8-10 köy var.” diye konuştu.
 
Hastalara İyi Haber
 
Çaykara ‘da Of Devlet Hastanesi bünyesinde Evde Sağlık Hizmetleri istasyonu açıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Of  Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şaban Uysal, ‘’Coğrafi alanın genişliği, dağınıklığı nedeni ile üçüncü bir istasyon açmak zorunlu hale gelmişti. Trabzon İl Sağlık Müdürlüğümüzün katkıları ile 3. İstasyonumuzu Çaykara´da açmış bulunuyoruz. Çaykara ve Dernekpazarı İlçelerimize bu istasyonumuz ile sağlık hizmeti ulaştırmış olacağız. Şu anda 65 hastamız bu istasyonumuzdan Evde Bakım Hizmeti alacaktır. Yaz döneminde bu sayı 150´ye kadar çıkabilecektir. Evde Sağlık Hizmeti sunulan hastalar; Engelli hastalar, yatağa bağımlı hastalar ( Alzheimer, demans, Felç vb.) son dönem kanser hastaları ve bazı ameliyatlardan sonra kısa süreli  tıbbı desteğe  ihtiyaç duyan  hastalara verilmektedir. Son olarak; Evde Sağlık Hizmetlerinden  vatandaşlarımızın  444 38 33  nolu telefonu arayarak hasta kaydı yaptırmaları yeterli olmaktadır. .Yeni istasyonumuz bölgemize hayırlı olsun,” ifadelerini kullandı.
 
CAN’ın Hizmet Aşkı

 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akçaabat Belediye Başkan Aday Adayı Yakup Can, Yıldızlı Belediyesi’ndeki başkan yardımcılığı görevinde edindiği belediyecilik tecrübesini Akçaabat Belediyesi’nde de göstermek istiyor.

Trabzonspor’un yanı sıra Başakşehir, Adana Demirspor, Mersin İdmanyurdu, Beylerbeyi ve Soma Linyitspor gibi birçok kulüpte top koşturan milli bir sporcu da olan Yakup Can, AK Parti’nin Yıldızlı Beldesi Kurucu Başkanlığı’nı da yapmış. 2004 yılında AK Parti’den istifa eden Yakup Can, AK Parti’de göremediği sıcak ortamı MHP’de gördüğünü belirterek, partisinden hizmete aracı olmaktan gurur duyacağını söyledi.
 
Uzun, İnançlı, Kararlı
 
AK Parti Akçaabat Belediye Başkan aday adayı Mustafa Uzun, ‘’Akçaabat’a olan borcumuzu ödeme gayretinde olacağız’’ dedi. Uzun’un mesajı şöyle: ‘’Toroslardan Karadeniz’e,Trakya’dan Harran’a kadar ülkemizin dört bir yanında Sayın Curbaşkanımızın himayelerinde ve devlet büyüklerimizin desteği ile birçok ölümsüz eser ortaya koymayı Cenab-ı Hakk bize nasip etti. Kısmet olursa daha büyük bir heyecanla yeni eserleri Akçaabat’ımızda hep birlikte ortaya koyacağız inşallah.Derdimiz memleket. Yolun açık Türkiyem, Yolun açık Trabzonum, Yolun açık Akçaabatım, Hep birlikte yeni hedeflere. Bizi yetiştiren Akçaabat’ımız. Sana olan borcumuzu ödemenin gayretinde olacağız. İnançlıyız, kararlıyız.
 
Kızılcık’ın Eşinden Anlamlı Paylaşım
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hakkında Trabzon eski Valilerinden Rahmetli Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık duygusal bir paylaşımda bulundu. Vali Kızılcık’ın rahatsızlığı döneminde kendisiyle yakından ilgilenen Başkan Gümrükçüoğlu’nu, ölüm haberi son derece üzmüştü. Kızılcık ailesi adına paylaşımda bulunan Sema Kızılcık şu yorumu yaptı: “Eşimin çok değer verip sevdiği Orhan Abimizi Trabzon’umuza yaptığı hizmetlerin tanığı olarak kendilerini kutluyorum, Trabzon kendisiyle hep anılacaktır, herkesin bilerek yaptığı ama bilinmeden yaptığı onlarca yardımları hizmetleriyle gönüllerde kalplerde yer edinen bu güzel özel insanı kutluyor, bundan sonra ailesiyle sağlık huzur dolu günler diliyorum. Biliyorum ki çok fazla özveriyle yapılan bir görev yaptı, çocuklarına eşine ayıracağı vakti bile hizmette kullandı. Allah razı olsun. Unutulmayacaksınız saygı ve sevgilerimizle Kızılcık Ailesi.”
 
Sorun Etmeyiz Sevgiyle Karşılarız
 
AK Parti Tonya Belediye Başkan Aday Adayı Veysel Kurt, aday adaylık süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  Kurt yazılı açıklamasında şunları söyledi; “Halkımızın talebi doğrultusunda, istişareyle aday adayı olduğum Tonya Belediye Başkanlığı sürecinin karar aşamasına yaklaştık. Halkımız " Bizim Veysel" diyerek, "Oy Uşağım olayım sağa" diyerek, "Seni Tonya’nın taşları bile seviyor" diyerek, " Tonya’nın anzer balısın" diyerek gönüllere girdiğimiz bu süreç bazı dava arkadaşlarımızda rahatsızlık yaratmış olabilir. Halk anketinden % 65 çıkmış olmamız algı ve itibarsızlaştırma hamlelerine dönüşmüş olabilir. Sorun etmeyiz. Sevgiyle bunları aşarız. Seven katlanır. Tonya’ya sevdalıyız. Davamıza aşığız. Hayallerimiz ve projelerimiz var. Bize has duruşumuz var. Sevdiğimiz için rahatsız olanları da severiz.  Bizim Veysel isek "Bizim Veysel"iz. Mevlana’nın deyişiyle bizim kapımız ümitsizlik kapısı değildir. Ne olursan ol gel. Kolumuzda gönlümüzde kucaklamaya hazırdır” dedi.
 
Nihat Hatipoğlu Vakfıkebir’e Geliyor
 
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Belediye Başkanı Muhammet Baltanın daveti üzerine, Vakfıkebir’e gelecek. 14 Aralık Cuma Günü Saat.18.00'de Sabri Bahadır Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan söyleşi Vakfıkebir’de büyük bir heyecanla bekleniyor.  Söyleşiye ücretsiz olarak tüm vatandaşlar katılabilecekler. 
 
Somuncuoğlu Ve Eynesil
 
Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu ilçesi için gece gündüz çalışarak çok önemli hizmetlere imza atmış önemli bir isim. Başkan Somuncuoğlu, Eynesil’de hem AK Partililerin hem de diğer siyasi partilere gönül vermiş vatandaşların birçoğunun sevgisini kazanmış bu sevgi ile birlikte girdiği her seçimden başarıyla ayrılmış bir Belediye Başkanı. Yapılan anketlere ve kamuoyuna bakılığında Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeninden AK Parti’den aday gösterilme olasılığının çok yüksek olduğunu ifade edelim.  Eynesilliler Başkan Somuncuoğlu’nu göreve devam etmesi gerektiğine inanıyorlar. İlçedeki dengelere bakıldığında Somuncuoğlu dışında gösterilebilecek başka bir aday ile AK Parti’nin seçimi kaybedebileceği konuşuluyor.
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
başkanlık meclis üyeleri
Avatar
Adınız
Email
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner133

banner132