Büyük bir kalabalığın katıldığı ödül töreninde konuşan ASKF Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem, “Amatör Spor Haftasının amaçları içerisinde bir tanesi de amatör ruhu bir hafta boyunca Trabzon gündemine taşımak ve tutmaktır. Çünkü amatör ruh gönül işi, özveri işi. Bu işe gönül verenlerin ekonomik bir beklentisi olmuyor. İnsanların internet kafelerden madde, bağımlılığından kurtararak spora hizmet etmelerini sağlıyoruz” dedi.
ASKF Toplantı salonunda düzenlenen törene Trabzonspor eski başkanlarından Salih Erdem, TFF Bölge Müdürü Serdar Bali, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Futbol Antrenörler Derneği Başkanı Hayri Tekelioğlu, Trabzon Futbol İl Temsilcisi Zeki Kurt, Trabzon Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı İsmail Köse ve siyasi parti temsilcileri ile sporcu aileleri katıldı.
SPORUN ENLERİ ÖDÜLLERİ
Yönetici Ödülü – Salih Erdem
Gazeteci Ödülü – İhsan Öksüz
Antrenör Ödülü – Ömer Uzun
Hakem Ödülü – Erdoğan Kırıcı
Sporcu Ödülü – Fehmi Coşkun Çakar
2017 YILI ULUSLARARASI DERECE YAPAN SPORCULAR
Hakan Cira- 2017 İslam Oyunları Görme Engelliler ikincisi
Burak Dertli - Atletizm Gençler Okulsporları Dünya Şampiyonu
Haktan Durmuş - Yüzme Gençler Okulsporları Dünya Şampiyonu
Yağızhan Şen - Yüzme Gençler Okulsporları Dünya Şampiyonu
Dersu Kılıç - Özel Sporcular Yıldız Masa Tenisi Türkiye Şampiyonu
Fatma Rana Yıldırım - Karate Balkan Şampiyonu
Busenaz Sürmeneli – Boks Avrupa Şampiyonu
ATLETİZM
Erkekler 1500m. 2004 doğumlu ve küçükler
1. hasan Gedikli
2. Akın Günaydın
3. Arda Şahin
Erkekler 2000m. 2003 doğumlu ve büyükler
1. Burak Çağlar
2. Sefa Şentürk
3. Muzaffer Altındaş
Bayanlar 1500m. 2004 doğumlu ve küçükler
1. Hilal Ecrin Karagöz
2. Nisa Şengün
3. Beyzanur Yıldırım
Bayanlar 2000m. 2003 doğumlu ve büyükler
1. Benazir Değer
2. Öznur Gedik
3. Sedanur Mutaf
Veteran Erkekler 2000m.
1. Ömer Yumak
2. Ömer Uzun
3. Yusuf Işık
Bedensel Engelli Erkekler 2000m.
1. Onur Öztürk
2. Hüseyin Usta
3. Burhancan Demir
BADMİNTON
Küçük Kızlar
1. Elif Naz Altın
2. Ümmü Gülsüm Saka
3. Zehranur Bektaş
Küçük Erkekler
1. Uğurcan Kotan
2. Süleyman Dervişoğlu
3. Gökdeniz Baş
Genç Kızlar
1. Nihan AZRA Kayıkçıoğlu
2. Makbule Gümrükçü
3. Özlem Saltık
Genç Erkekler
1. Doğukan Tüzenli
2. Enes Baki Demir
3. Hüseyin Alper
Büyük Erkekler
1. Ömürcan Kerim
2. Cemal Özkan Yeşilyurt
3. Ramazan Alper
KARATE
Minik Bayanlar 25kg
1. Efser Uzun
2. Cemre Kartal
3. Berra Habiboğlu
Minik Bayanlar 30kg
1. Nursima Yaylı
2. A.İrem Yeter
3. Cemre Sağlam
Minik Bayanlar 35kg
1. Saliha Okur
2. Hafsa İsaoğlu
3. Nidanur Tokgöz
Minik Erkekler 25kg
1. Muhammed Ali Bayram
2. Utku Tosun
3. Baran Karabina
Minik Erkekler 30 kg
1. Ali Faik Özcan
2. Ahmet Halit Bakı
3. Emir Taha Gündüz
Minik Erkekler 35kg
1. Ertuğrul Ömür
2. Ahmet Enes Çapkın
3. Kerimcan Emral
ATICILIK
Erkekler
1. Ali Akçay
2. Taha Şükrü Baltacı
3. Evren Türkmen
Bayanlar
1. Özgenur Şener
2. Melisa Şimşek
3. Dora Çelik
MASA TENİSİ
Veteranlar
1. Erman Pervanlar
2. Erol Malkoç
3. Fuat Çelik
Genç Kızlar
1. Sena Turan
2. Edanur Demireren
3. Sare Naz Keskin
Büyük Erkekler
1. Arash Setareh
2. Levent Pank
3. İbrahim Mert
Büyük Bayanlar
1. Şeyma Atalık
2. Mehtap Kalfa
Yıldız Erkekler
1. Ahmet Erdem
2. Emre Uzunali
3. Kerem Demir
Küçük Erkekler
1. Emir Tuna Dedeoğlu
2. Eren Değirmenci
3. Hamza Akın Maden
Küçük Kızlar
1. Nurcan Kasım
2. Azra Çelik
3. Sıla Şahinoğlu
Minik Erkekler
1. Kenan Yılmaz
2. Onur Göktuğ Şentürk
3. Talha Deniz Küçük
ESKRİM
Yıldız Bayan
1. Esmanur Çakıcı
2. Kardelen Kurt
3. Ecren Sıla Yıldız
Yıldız Erkek
1. Eren Karslı
2. Hasan Berk Tonyalı
3. Hüseyin Demirkır
SATRANÇ
7-8 Yaş Kategorisi
1. Çınar Durmuş
2. Yusuf Kerem İşçi
3. Eylem Sağlam
9-10 Yaş Kategorisi
1. Kayra Tamer
2. Emirhan Kalma
3. Mert Zeki Doruk
11-12 Yaş Kategorisi
1. M. Öktem Keleş
2. Hasan Kerem Güven
3. Ömer Yadigaroğlu
13-14 Yaş Kategorisi
1. Berkay Mert Kuru
2. Beril Erden
3. Yağmur Eraslan
Editör: TE Bilisim