‘VAATLERİMİZİ HAYATA GEÇİRİYORUZ’
Trabzon’un Dernekpazarı ilçesi Yenicami Mahallesinin genç ve dinamik muhtarı M.Ayhan Usta güzel çalışmalarının karşılığını alma mutluluğunu yaşıyor.
 
TAKA: Muhtar adaylığınız sürecinde seçmene sunduğunuz projelerin çoğu Belediyelerin gerçekleştirmesi gerekli projelerdi, yol, su, mezarlık ve benzeri. Rakiplerinize fark atarak seçildiniz. İlk günden itibaren verdiğiniz sözleri yerine getirme çalışmalarına başladınız ve devam ediyorsunuz. Çalışmalarınızı seçmeninizle paylaşır mısınız?
 
MUHAMMET AYHAN USTA: Öncelikle bana bu fırsatı veren TAKA gazetesine teşekkürle başlamak istiyorum. Sizin de söylediğiniz gibi projelerimin çoğu belediyelerin yapması gereken çalışmalar. Ancak bir mahallenin sorunlarını hızlı bir şekilde çözebilmek için Muhtarların proje üretip, ilgili makamlara sunması, onlarla birlikte koordineli çalışması ile başarıya ulaşılacağı inancındaydım. Bu düşünceyle mahallemin öncelikli sorunlarını,
 
-EKSİK KALAN YOLLARIN YAPIMI İLE VAR OLAN YOLLARIN İSLAHI,
-MEZARLIK ALANI OLUŞTURULUP BU SORUNUN GİDERİLMESİ,
-MAHALLEDEKİ SU SORUNUNU ÇÖZÜMÜ,
-SOSYAL TESİS EKSİKLİĞİNİN GİDERİLMESİ,
-SAĞLIKLI ÇALIŞMAYAN HABERLEŞME SORUNUNA ÇÖZÜM BULMA,
-HASTA HASTANE İLİŞKİLERİNDE MAHALLE HALKIMIZA DESTEK OLMA.
 
Ana başlıkları altında programladık. Öncelikle 20 yıldır bekleyen bir yol sorunumuzla işe başladık Çavuşun Kıranı ile Demirkapı arasında ki toprak yolların beton dökülmesini sağlayarak, 20 seneden beri bekleyen halkımızın hizmetine sunduk. Muhtarlığımız yıl sonuna kadar Mahallemizin bütün yollarının beton dökülmesi için büyük bir gayretle çalışmalarımız devam etmektedir.
 

ÇAY EVİ ÖNÜNÜN YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
 
TAKA: Yol genişleme ve sanat yapıları çalışmalarınızı anlatır mısınız?
 
MUHAMMET AYHAN USTA: Mahalleye girişte, çay alım yerinin bulunduğu alanda çok dar olan yolun genişleme sini gerçekleştirdik. Muhtarlığımızın bir süredir devam ettirmekte olduğu çay evi önünün yol genişletme çalışmaları nihayete erdi Böylelikle çay evinin önünde yol tıkanması olmadan trafiğin rahat bir şekilde akışı sağlanmış oldu. Buradaki duvar Muhtarlığımız tarafından betonlama ise Trabzon büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılmıştır. Muhtarlığımız tarafından yaptırılan duvar değerli hemşerilerimizin maddi ve manevi desteği ile yapılmıştır. Tüm halkımıza hayırlı olsun. Mahalle adına mezarlığımız yok. Çoğunlukla evlerin çevresinde mezarlıklar oluşturuldu. Genel bir mezarlık için girişimlerde bulunduk.
 
MEZARLIK PROJESİ ONAYLANDI
 

Muhtarlığımız rehberliğinde Dernekpazarı Kaymakamı Sn. Murat Yıldız’ın başkanlığında oluşan “Mezarlık yeri seçimİ komisyonu” tarafından 16.06.2020 tarihinde mahallinde inceleme yapıldı. İlgili Kurumlarca imzalanarak “Mezarlık Yerleri İnşası ile Cenaze Nakil ve Defin İşlemleri hakkında yönetmelik” hükümlerine uygunluğuna karar verilmiştir.
 
KOMİSYONU OLUŞTURAN KURUMLAR
 
-Toplum Sağlığı Merkezi
-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü
-Orman Bölge Müdürlüğü adına Dernekpazarı Orman İşletme Şefliği
-İlçe Müftülüğü
-İl Kadastro Müdürlüğü adına Çaykara Kadastro Birimi
-Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
 
 
SU SORUNU PROJEMİZ
 
TAKA: Su sorunu çözümünde ciddi aşamalar kaydedildi?
 
MUHAMMET AYHAN USTA: Mahallede yaşanan su sorununa çözüm bulabilmek için, TİSKİ ile olumlu çalışmalarımız meyvesini verdi. TİSKİ Genel Müdürü Sn. Ali Tektaş, Beni makamında kabul etti. Yenicami Mahallesi Muhtarlığı olarak 23.06.2020 tarihinde saat 11.45 ikili görüşme sağladık. Görüşmede Yenicami Mahallesinin su ve altyapı sorunlarını ve çözüm yollarını masaya yatırdık. Genel Müdür Ali Tektaş’tan 2020 yılının sonuna kadar Yenicami Mahallesinde su problemi kalmayacak sözünü aldık. Su ile ilgili tüm sıkıntıların giderilmesi için TİSKİ ve Muhtarlık işbirliğiyle en kısa zamanda çalışmalara başlanacağı ifade edildi.
 
TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MAKAMINDA KABUL ETTİ
 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Yenicami Mahallesi Muhtarlığı olarak 02.07.2020 tarihinde beni makamında kabul ederek ikili görüşme sağladık. Vatandaşlarımızın gönlünde yer etmiş Başkanın ve ekibinin bizi güler yüzle, sıcak ve samimi karşılaması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Sn. Zorluoğlu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarihinde şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanıdır. Sn. Başkana Mahallemizin ve halkımızın taleplerini ilettik.
 
Talep ettiğimiz konu başlıklarımız;
 
1- Ekskavatör (Programımızda olan yolların yapılması)
2- Yol aynaları
3- 800 lük beton büz ve 1000 lik büz beton
4- Mezarlık projesinin hızlandırılması
5- Yeni projeler (Zamanı geldiğinde açıklanacak)
 

Sn. Başkan konu başlıklarımızla yakından ilgilenerek ilgili birimlere gerekli talimatları vermiştir. Bu ilgi ve alaka bizleri son derece memnun etmiştir. İsteklerimiz doğrultusunda ilgili bölümün başkanını arayarak talimat vermesi işinin ne kadar ehli olduğu bize göstermiştir. Böylelikle Sn. Başkandan mezarlıklarla beraber yolların da yapılmasının sözünü almış olduk. Farklı birçok konuda bizlere yardımcı olan sayın başkana teşekkürü bir borç biliriz. İkili görüşme sonucunda ki izlenimlerim ise mazlumun, garibanın, öksüzün ve yetimlerin yanında, insanlarımıza değer veren bir başkan gördüm. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Murat Zorluoğlu’nu Van Valiliğinden Karadeniz’in incisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına getiren Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Milletim ve şahsım adına yürekten teşekkür ederim.
 
HABERLEŞME VE İLETİŞİM SORUNUMUZ İÇİN
 

Trabzon Türk Telekom İl Müdür yardımcısı Sn. Serdar Sungur Beyle geçen hafta ikili bir görüşme gerçekleşti. Sungur’dan Yenicami Mahallesi sakinlerinin talepleri doğrultusunda hızlı ve kaliteli bir internet erişimi talebinde bulunduk. Taleplerimizle yakından ilgilenen Sungur konuyu inceleyerek birkaç gün sonra geri dönüş sağladı. “Talepte bulunmuş olduğunuz internet abonelik başvurunuz için süreciniz devam ediyor. Size hızlı ve kaliteli internet hizmeti sunabilmemiz için altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında sizinle yeniden iletişime geçeceğiz.” Bir hafta sonra ise saha da çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini gözlemledik.
 
MAHALLEMİZE 7M HASTANESİ AYRICALIĞI
 
TAKA: 7M Hastanesi ile nasıl bir iletişim İçine girdiniz?
 

MUHAMMET AYHAN USTA: Özel 7M Hastanesi Poliklinik, Klinik, Tüp Bebek (IVF), Acil Servis, Laboratuvar, Radyoloji ve diğer hizmetleriyle Trabzon da açılmıştır. Akçaabat Kavaklı Mevkiinde geniş hekim kadrosu ile halkımıza hizmet vermeye başlamıştır. Özel 7M Hastanesi Halkla ilişkiler Müdüresi Emine ÇAKIR ile bir araya gelip, mahallemiz sakinlerine nasıl daha iyi bir sağlık hizmet verebiliriz konusu üzerinde konuştuk. Muhtarlığımız nezdinde Özel 7M Hastanesine gelecek olan bütün ailelerimiz ve 1. Derece yakınları birçok ayrıcalık ve avantajlardan faydalanacaktır. Gerekli ilgi ve alaka gösterilerek hasta memnuniyeti sağlanacaktır. Bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanmak için Emine Çakır hanıma aşağıdaki telefondan ulaşabilirsiniz Sağlıklı günler dileriz. Emine Çakır: 0531 505 63 56
 
TAKA: Tüm bu çalışmalar esnasında kimlerden destek gördünüz?
 
MUHAMMET AYHAN USTA: Başta beraber yola çıktığımız azalarımdan, Mahalle halkımın tamamından, Çevremden, yaşam sürecim boyunca yanımda olan eş, dost ve arkadaşlarımdan. Ve de şüphesiz ki başvurduğum tüm kamu kurumları yönetici ve çalışanlarından hepsine sosuz teşekkürlerimi sunarım.
FAHRİ DÜZENLİ
Avatar
Adınız
Email
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YILMAZ GÜNEY 2 ay önce

Bahtın yolun açık olsun halka hizmet hakka hizmettir,gönül dolusu muhabbetlrimle seni YÜCE ALLAH'A emanet ediyorum ALLAH yarve yardımcın olsun.