EL ELE VERDİLER

Of Ziraat Odası Başkanlığının Avrupa Birliği Karadeniz Havzası 2. Proje Çağrısı kapsamında Köstence/ Romanya’da konuşlu ECOM (TheAssociationfortheProtection of Human beingandthe Environment for a Sustainable Development in the World) adlı STK liderliğinde Of Ziraat Odası ve Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Politik Araştırma Merkezi (Tiflis/ Gürcistan) ve Sinop Üniversitesi ortaklıklarında yürütülen “Çevreci Ruhunuz Çevrimiçi Olsun” (LeaveyourEnvironmentalistSpirit Online forthe Black SeaBasin" number 1064 withinthe ENI CBC BSB 2014 program -2020 withtheacronym "Spirit BSB online" ) adlı proje 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren uygulanmaktadır. Söz konusu projede çevrenin korunmasına yönelik bilinç uyandırmak amacıyla 12 ile 17 yaş grubu arası öğrenciler için oyun tabanlı yeni bir eğitim modeli geliştirildi. Eğitim modeli verilen eğitimler sonrası Of’ta ; Of Fen Lisesi’nde, Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve HMB Ulusoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde başarı ile uygulandı.

>>>>

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Karadeniz ekosistemin korunması ve deniz kirliliğinin önüne geçilebilmesi amacı ile 1996 yılında ülkemizde Türkiye, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Romanya ve Gürcistan’ın katılımı ile Karadeniz Stratejik Eylem Planı imzalanmıştır. Bu kapsamda her yıl 31 Ekim tarihi “Uluslararası Karadeniz Günü” olarak taraf ülkelerce kutlanmaktadır.   “Çevreci Ruhunuz Çevrimiçi Olsun” projesi kapsamında okullarda “Uluslararası Karadeniz Günü” temalı deniz kirliliğine dikkati çekmek ve projeyi daha geniş alanlarda duyurmak için okullarda resim yarışması düzenlendi. Yarışmada birinci olan Ali Yeşilyurt  İmam Hatip Ortaokulu 6/A Sınıfı öğrencisi Merve Kemhacıoğlu’na500 TL, ikinciolan Miktat Sarıalioğlu Ortaokulu 6/ F sınından Çiçek Çetrez’e300 TL üçüncü olan  Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu8/A öğrencisi İrem Mercan’a250 TL,  mansiyon ala Of Anadolu İmam Hatip Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi Şeyma Kemhacıoğlu  200TL ile ödüllendirildi.

>>>>

BULUŞTULAR

Proje kapsamında öğrenci programının uygulandığı okul öğrencileri ile yemekli toplantı tertip edildi. Has BahçeCafe-Restaurant’ da eğitim programının uygulandığı okul ve her okuldan 50’şer öğrencisi, eğitimi veren öğretmenleri ile okul idarecilerinin katılımıyla Covid 19 salgını önlem olarak her gün ayrı bir okul katılımı planlanarak “ Genç Çevreci Uluslararası Karadeniz Günü Buluşma Programı” düzenlendi. Program misafirlere yemek ziyafeti ile başladı. Proje Koordinatörü Fatma Sezen Katrancı projenin amacı ve yapılanların anlatıldığı bir slayt gösterimi yaptı. Ardından programa katılan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek birer konuşma yaptı.

>>>>

ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİLER

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından verildi. Ödüllerin takdiminin ardından projeye yaptıkları katkılar nedeniyle Of  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’na, Şube Müdürü Hasan Tekke’ye, Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel’e, Of Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar’a, Of Medya Derneği Başkanı İzzet Keleş’e  plaket takdim edildi.  Programa Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek,Of  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri  Hasan Tekke, Osman İşçi,  Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel, Of Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar, Of Medya Derneği Başkanı İzzet Keleş, Of Ziraat Odası Meclis Başkanı Meclis Başkanı Hikmet Emre, Of Ziraat Odası  Genel Sekreter Hakan Ulusoy, Proje Koordinatörü Fatma Sezen Katrancı, Proje Asistanı  Yakup Bulut, Halkla ilişkiler Uzmanı Merve Akyüz, Proje Finans Müdürü Hülya ÇumanCicerali, Of Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Koç, Ferhan Ulusoy, Meclis Üyeleri Muhammet Kurt,  İsmail Duran, Mustafa Tellioğlu, Mustafa Göktaş, Hurşut Demir, Kenan Zırıh, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Adnan RAMOĞLU

>>>>
İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.