MUHTARLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADILAR

>>>>>

TRABZON VALİSİ İSMAİL USTAOĞLU: VAZGEÇİLMEZ ÖNEME SAHİPLER

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Muhtarlar günü nedeniyle mesaj yayınladı. Ustaoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.1829 yılından beri mevcudiyetini koruyan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olarak devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği konumunda olan muhtarlık müessesesi, insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Muhtarlarımız, halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en uzakta bulunan yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte, hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri verdiğini müşahede etmekteyiz.  Mahalli idarelerin daha da güçlenmesinin nişanesi olacağını ümit ettiğim 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, en içten dileklerimle kutluyor; tüm muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum” dedi.

>>>>>

BAŞKAN ZORLUOĞLU: EL ELE VEREREK ÇALIŞIYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Göreve geldiği günden itibaren sorunların çözümü noktasında mahalle muhtarlarıyla el ele vererek çalıştıklarını belirten Başkan Zorluoğlu, “Milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önem doğrultusunda 19 Ekim tarihinin 2015 yılından itibaren Muhtarlar Günü olarak ilan edildiğini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı; “Demokrasi kültürümüzün ilk basamağını teşkil eden muhtarlarımız, devletimizin tüm kurumları ile mahalle sakinleri arasında önemli bir köprü görevi görmektedir. Fedakârca ve özveri içerisinde çalışan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulmasında son derece büyük bir öneme sahiptir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren 18 ilçemizde bulunan 704 mahallemizdeki muhtarlarımızla yol arkadaşlığı yapmaktayız. Mahalleleri için gecesini gündüzüne katarak çalışan muhtarlarımızla sık sık bir araya gelerek sorunların çözümü noktasında yoğun gayret göstermekteyiz. Sorunların yerinde tespitine verdiğimiz önem doğrultusunda, gittiğimiz ilçelerde muhtarlarımızın sorunlarını bizzat dinliyor, çözümü noktasında birlikte karar veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlarımızla ilgili hassasiyeti, idareciler olarak hepimize örnek teşkil etmektedir. Geleceğin Trabzon’unu inşa etmek noktasında en önemli paydaşlarımız arasında yer alan muhtarlarımıza Büyükşehir Belediyemizin kapıları sonuna kadar açıktır. Şehrimizi daha ileri noktalara taşımak adına el ele vererek çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”

>>>>>

ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI AHMET METİN GENÇ: MUHTARLARIMIZ SESİMİZ KULAĞIMIZDIR

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 19 Ekim Muhtar Günü vesilesiyle tüm muhtarların gününü kutladı. Kutlama Mesajında Başkan Genç, “Demokrasimizin ilk halkası, devletimizin vatandaşa uzanan en yakın hizmet eli, yerel yönetimlerde elimiz, ayağımız, gören gözümüz, duyan kulağımız ve aynı zamanda sesimiz olan siz kıymetli muhtarlarımın, mesai arkadaşlarımın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum.”ifadelerine yer verdi. Genç, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleriyle; “yerinden oynayan bir kaldırım taşından susuzluktan kuruyan ağacın yeşertilmesine, kalemi-defteri olmayan öğrencinin ihtiyacının karşılanmasından yüreği yanan ananın-babanın tesellisine kadar hayatın her alanında muhtarlarımız var.” İçinde bulunduğumuz salgınla mücadele döneminde de siz muhtarlarımız en büyük yardımcılarımız oldunuz. Salgınla mücadele sürecinde etkin rol oynayan sağlık çalışanlarımızı, vatandaşlarımızın her türlü sorun ve ihtiyacının giderilmesinde gayret ve özverili çalışmaları ile yüz akımız olan vefa sosyal destek ekiplerimizi yalnız bırakmayan muhtarlarımıza kalbi şükranlarımı sunuyorum. Elbette salgın etkisini halen devam ettirmektedir. Bu süreci en sağlıklı bir şekilde atlatmak için hem tedbirlere riayet hem de toplumsal bağışıklık için aşı konusunda hassasiyet önem arz etmektedir. Bu noktada vatandaş bilincinin yaygınlaşması için sizlerin desteği ve rehberliğini istirham ediyorum.”kelimelerine yer verdi.

Mesajın son bölümünde Genç, Sağlıklı yarınlara bir an önce kavuşmak temenni ve duasıyla bir kez daha muhtarların gününü tebrik ediyor, çalışmaların da başarılar dileklerinde bulunurken Ortahisar İlçesinde bulunan tüm muhtarlara mektup yazarak teşekkürlerini iletti.

>>>>>

BAŞKAN HACISALİHOĞLU: DEVLET İLE MİLLET ARASINDAKİ EN ÖNEMLİ KÖPRÜ

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, 19 Ekim “Muhtarlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, yurttaşlarımızın beklentileri ve taleplerinin karşılanabilmesi için devlet ile millet arasındaki en önemli köprüdür.

CHP olarak muhtarlarımızın yönelik politikalarımız, daha iyi hizmet vermelerini sağlayacak. Bunlar arasında muhtar evleri, muhtarlara denetlenebilir bir bütçe ve Türkiye Muhtarlar Birliğinin kurulması gibi önemli politikalarımız hazır. Bu vesile ile Trabzon’da görev yapan tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

>>>>>

BAŞKAN GÖKHAN GEDİKLİ: ÖNEMLİ ROLLERİ VAR

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan Gedikli, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Gökhan Gedikli mesajında “Muhtarlık müessesesi, demokrasimizin, kültürümüzün ve toplumsal yaşantımızın olmazsa olmazı ve önemli mihenk taşlarından birisidir. Yürüttükleri pek çok görevlerinin yanında, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini devletimizin kurumları nezdinde takip etmek, iletmek gibi bir kamu görevini yerine getiren muhtarlarımız, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde de önemli bir rol oynamakta, hem devletimizi hem de vatandaşlarımızı temsil ederek büyük bir sorumluluk, gayret ve özveriyle hizmet ifa etmektedirler.   Bu duygu ve düşüncelerle değerli köy ve mahalle muhtarlarımızın "19 Ekim Muhtarlar Günü'nü" en kalbi duygularımla kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar, başarılar ve esenlikler diliyorum." dedi.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
TrabzonBaşkan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.