SATILIK ARAÇLAR

1- Üniversitemiz envanter kayıtlarında bulunan aşağıda nitelikleri belirtilen araçların, 2886 Sayılı  Devlet  İhale  Kanununun 45. maddesine göre açık teklif (açık artırma) usulü ile 23.11.2021 günü saat 14.00 de  satılacaktır.

2-İhale 23.11.2021 Salı günü saat 14.00’de KTÜ Rektörlüğü İhale Komisyonu toplantı Salonunda yapılacaktır. 

3-İhale ile ilgili dosya mesai saatleri içerisinde Rektörlük İdari ve Mali İşler Daire  Başkanlığında görülebilir ve bedelsiz olarak temin edilebilir.

4-İhale konusu araçlar ihale tarihine kadar Üniversitemiz oto garajında görülebilir.

5-İhaleye katılacakların ihale geçici teminat bedelini Başkanlığımıza ait KTÜ Ziraat Bankası Üniversite Şubesi nezdinde bulunan TR 84 0001 0012 2511 8251 435001 İban no’lu hesaba yatırılacaklardır.

6- İhaleye katılacaklar  istekliler;
    a) ihale bedeli üzerinden %3 geçici teminat  ve kimlik fotokopisi
    b) Kanuni ikametgah belgelerini, ilk teklif zarfı ile vereceklerdir.
    c) Şirket, kurum ve kuruluş adına ihaleye giriyorsa, şirketi temsile yetkili olduğuna ait yetki belgesi  imza sirküleri,
    e) Başkası adına vekil olarak ihaleye katılması halinde  vekaletname belgesi,
    f) İhale açık pazarlık usulü ile yapılacağından, ihaleye katılacak istekliler veya vekilleri ihale saatinde yukarıda belirtilen yerde hazır bulunacaklar.
    g) İdare,  ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

7- İhale üzerine kalan istekli taşıt bedelini ve tahakkuk edecek  KDV ve Karar Pulu bedelleri yatırdıktan sonra aracı teslim alacaktır,  satıştan ve tescil işlemlerinden doğacak her türlü vergi, resim, harç, araç pulu bedeli, sigorta borcu bedeli, muayene borcu bedeli vb. bedelleri de alıcıya aittir. KDV Oranları: Otomobil, Traktör %1,  Kamyonet, Otobüs % 18' dir. Ayrıca  binde 5.69 oranında damga vergisi alınacaktır. 

8-Satılacak araçlar mevcut halleriyle ihaleye çıkarılmıştır. Araçların çalıştırılması ve nakliyesi ile satış sonrası trafiğe uygunluk belgesi ve piyasaya arz için alınması gereken belgeler ve izinler için yapılan tüm masraflar alıcıya ait olup, ihale sonrası araçların çalışmaması/çalıştırılamaması veya yapılmış masrafların tahsili konularında idareden (KTÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığından) herhangi bir talepte bulunulamaz. Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda adaylarda bulunması gereken şartlarla birlikte başvuru yeri ve şekline ilişkin detaylara da yer verildi.Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

TAKA

İlgili Galeriler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.