SATILIK BİNA

Trabzon İl, Maçka İlçe, 436 Ada, 10 Parsel, BAHÇEKAYA Mahalle/Köy, İmar planına göre Afet Müdürlüğünden alınan uygunluk belgesi, kadastro yoluna cephesi olması kaydıyla, Emsal=0,40, Hmax=6,50 metre, toplam inşaat alanı 250,00m'yi geçmeyecek şekilde, ön ve yan bahçe mesafesi 5,00 metre, bir parselde 1 adet yapı yapılmasına müsaade edilir?, genel hükümleri doğrultusunda uygulama yapılacağı belirtilmiştir. Taşınmazın araç yoluna cephesi olduğundan ulaşım sorunu yoktur. Topoğrafik olarak eğimli olan taşınmaz, jeolojik olarak sağlam bir zemin yapısına sahiptir. Yapılaşmanın az olduğu bir bölgede yer almaktadır. Taşınmaz Alış veriş merkezlerine, Okullara, Aile hekimliğine Sanayi sitesine, Hastaneye, İlçe stadyumuna, Kaymakamlığa, Belediye Başkanlığına ve Üniversiteye bağlı Meslek Yüksekokuluna uzak konumdadır. Mahalle merkezine araç yoluyla yaklaşık 500 m, Trabzon-Gümüşhane Karayoluna araç yoluyla yaklaşık 4 km, Maçka İlçe merkezine araç yoluyla yaklaşık 14 km mesafededir. Belediye sınırları içerisinde kaldığı, meskun mahalde olduğunu, Maçka Belediyesinin temizlik ve yol, Büyükşehir Belediyesinin yol ve su hizmetlerinden yararlandığı, bu suretle arsa vasfında olduğu, taşınmaz üzerinde 2 adet yapı olduğu tespit edilmiştir.

1. Yapı: Bu yapı bina olup, bodrum ve zemin kat olmak üzere 2 kattan oluşmaktadır. Bodrum katın brüt alanı 35,50m2 olup, iç sıva ve boya, döşeme, tesisat, vb imalatları yapılmamıştır. Bu nedenle bodrum katın % 55 seviyesinde tamamlandığı Binanın zemin katının brüt alanı 100,08m2 olup, konut olarak yapılmıştır. Tüm imalatları tamamlanmıştır. Bu nedenle zemin katın % 100 seviyesinde tamamlandığı, yıpranma payı %25, Keşif sırasında taşınmaz kapalı olduğundan iç imalatlarında kullanılan malzemelerin özellikleri ile ilgili gerekli tespitler yapılamamıştır. Ayrıca, binaya girilemediğinden ve Projesi olmadığından, binanın net alanı tespit edilememiştir. Binanın ısınma ihtiyacının soba ile karşılandığı, bodrum ve zemin katların girişlerinin ayrı yerlerden yapıldığını tespit ettik.

2.Yapı: Bu yapı müştemilat olup, bir katlı yapılmıştır. Toplam brüt alanı 8,50m2 olan Müştemilatın ana taşıyıcı elemanları ahşaptan, dışı ahşap, çatısı saç kaplanarak yapılmış olup, samanlık olarak kullanılmaktadır. Müştemilatın %100 seviyesinde tamamlandığı kanaatindeyiz. Yıpranma payı keşif tarihinde % 40 olarak takdir edilmiştir.

Borçlunun tüm taşınmazdaki 1/2 hissesinin değeri 519.185,27-TL'dir. 1/2 hisse satılacaktır.

Adresi : Bahçekaya Mahallesi Maçka / TRABZON
Yüzölçümü : 7.122,73 m2
Kıymeti : 519.185,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 25/01/2022 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/02/2022 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Maçka İcra Dairesi
Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda adaylarda bulunması gereken şartlarla birlikte başvuru yeri ve şekline ilişkin detaylara da yer verildi.Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
 

TAKA

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
MaçkaSanayiAfetİmar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.