OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Büyükşehir Belediyesi bayram boyunca vatandaşları tüm hatlarda ücretsiz olarak taşıyacak. Vatandaşların kabir ziyaretlerini yapabilmeleri için Bahçecik, Bostancı, Sülüklü, Uğurlu ve Boztepe mezarlıklarına 09.00 ila 15.00 saatleri arası ücretsiz otobüs seferleri gerçekleştirilecek. Bahçecik, Uğurlu ve Boztepe mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlar için otobüsler, Meydan Uzunsokak girişinde ki otobüs durağından, Bostancı ve Sülüklü mezarlığına gitmek isteyen vatandaşlar için ise Baro binası önünden kalkacak.

ZORLUOĞLU MEST ETTİ

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür ve Spor Festivali’nde adeta Trabzon rüzgarı esti.

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Aralarında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da bulunduğu Türkiye Belediyeler Birliği üyesi başkanları havalimanında karşılayan vatandaşlar, “Bize her yer Trabzon” sloganı attılar.  Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yıl dönümü kapsamında Lefkoşa'da oynanan ‘Şöhretler Karması Maçı’nda attığı harika gol ile izleyenleri kendi mest eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu bu anları sosyal medya hesabından paylaştı. Zorluoğlu'nun paylaşımı kısa sürede yoğun ilgi gördü.

YOMRA'DA DERİN KULİSLER

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

AK Parti teşkilatı için zorlu sürecin beklediği Yomra İlçesinde, ilçe başkanlığı için henüz bir atama söz konusu olmadı. Parti dinamikleri gerek Başkent Ankara'da gerekse Trabzon'da işi ince eleyip sık tutuyor. İlçe Başkanlığı için 'de adı geçenlerin yanı sıra yeni isimlerde gündeme geliyor. Bunlar arasında il eski yönetim kurulu üyesi Süleyman Çalışkan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Bayındır ile ilçede eskiden başkanlık yapan ve ilçe halkı tarafından çok sevilen bir ismin de adı ön planda.

AKYÜZ AİLESİNİN ACISI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Trabzon’un Of ilçesi Yukarı Kışlacık Mahallesi’nden Of Hayrat Vakfı ve Derneği Eski Başkanı Prof. Dr. Ali Akyüz 'ün ağabeyi Mahmut Celal Akyüz,  hayatını kaybetti. Ölümü ile herkesi üzen Akyüz, önceki gün son yolculuğuna uğurlandı. Of’ta düzenlenen cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı. Biz de Taka Gazetesi ailesi olarak Mahmut Celal Akyüz’e Allah’tan rahmet, Prof. Dr. Ali Akyüz ve ailesine baş sağlığı dileriz.  

GEÇMİŞ OLSUN BAŞKAN

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Trabzon’un Köprübaşı İlçesi Belediye Başkanı Ali Aydın, Köprübaşı’nda kurban farzını yerine getirirken acemi kasap tarafından kolundan kesildi. Köprübaşı Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan Başkan Aydın yine Kurbanının başına döndü. 

BIRASOĞLU ANILDI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Trabzon Pazarkapı Mahallesi’nin sevilen simalarından, iş insanı, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu eski üyelerinden Köksal Bırasoğlu, ölümünün ikinci yılında yad edildi. Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak 19 Temmuz 2019’da vefat eden Bırasoğlu için koronavirüs pandemisi nedeniyle anma töreni yapılmadı. 1957 yılında doğan Bırasoğlu, Trabzon Ticaret Borsası’nda iki dönem yönetim kurulu üyeliği,  OF Çaysan A.Ş’de de yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük görevlerinde bulunmuştu.

SONEL YALNIZ BIRAKMADI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Her fırsatta şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelen, onlarla yakından ilgilenen ve her türlü ihtiyaçlarını karşılama noktasında özel bir çaba gösteren Ordu Valisi Tuncay Sonel, Kurban Bayramı arefesinde şehit ailelerini ve gazileri evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Vali Tuncay Sonel, beraberinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık ile birlikte şehit aileleri ve gazilerimizi ziyaret programına, Akyazı mahallesinde ikamet eden Kore Gazisi İsmail Palakçı’yı ziyaret ederek başladı. Kore Gazisi İsmail Palakçı ve ailesinin Kurban Bayramını kutlayan Vali Sonel, Kore Gazisi İsmail Palakçı’nın savaş hatıralarını inceledi ve anılarını dinledi.

GEDİKLİ RİZE’DE

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Trabzon 1 nolu Şube Başkanı Gökhan Gedikli, Rize’ye bağlı Güneysu, Büyükköy, Salarha, Andon ve Kaptanpaşa İlçe ve Beldelerinde meydana gelen sel felaketinde görevli Karayolları çalışanlarını ziyaret etti. Gökhan Gedikli ziyarette yaptığı açıklamada, “Sel felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve kaybolan vatandaşlarımızın kısa zamanda bulunması dileğiyle Rize İlimize geçmiş olsun diliyoruz. Allah beterinden saklasın” dedi.

EKİM'DEN UYARI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yaptığı açıklamada uygun olmayan yerlerde açıkta bırakılan kurban artıklarının hem çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet vereceği gibi hem de sağlık açısından zararlı olacağını belirtti. Vatandaşlardan kurban artıkları hususunda daha fazla hassasiyet göstermelerini isteyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; “Vatandaşlarımızın, kurban kesim yerlerinin dışında kurban kesmemelerini, ayrıca kesilen kurbanların atıklarını çevreye veya çöp konteynırlarına atmamalarını rica ediyorum. Kurban atıklarının gelişigüzel atılmaması için Yaylacık Mahallesi dolgu alanında çukurlar açtık. Görevli personelimiz eşliğinde vatandaşlarımız kurban artıklarını buraya getirip bırakabilirler” dedi. Kurban Bayramı boyunca denetimlerin devam edeceğini belirten Başkan Ekim, kurban artıklarını gelişigüzel çevreye bırakan vatandaşlar için yasal işlemin uygulanacağını belirtti.

CAMİLER DOLDU TAŞTI

       

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Trabzon'da vatandaşlar, Kurban Bayramı namazı için camilere akın etti. Ortahisar ilçesinde vatandaşlar, bayram namazını kılmak için Tarihi İskender Paşa Camisi'ne geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak cami içerisinde ve avluda saf tutan vatandaşlar, bayram namazını kıldı. Kılınan bayram namazının ardından teşrik tekbirleri eşliğinde dua edildi.

 ‘BİRBİRİMİZİ SEVGİYLE KUCAKLAMALIYIZ’

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli ve birbirimizi sevgiyle kucaklamalıyız. Bayramlarda birlik, beraberlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe dönük umutlarımızı her koşulda korumalıyız. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini sadece bayram günlerinde değil, yaşamın her alanında ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız” dedi.

ERDOĞAN’IN HİSSESİ BABA OCAĞINDA KESİLDİ

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) bağışladığı kurban hissesi, memleketi Rize'de kesildi. Vakıftan yapılan açıklamada, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla yürütülen, vekalet yoluyla kurban kesim çalışmaları kapsamında, yurt içinde 81 il ve yurt dışında 77 ülke 335 bölgede binlerce hisse kurbanın kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş vasıtasıyla vekalet verdiği kurban hissesi, Rize'de İl Müftüsü Naci Çakmakçı'nın duasının ardından vekalet verenlerin isimlerinin okunmasıyla kesildi.

ERGAN KUTLADI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, dünyanın halen devam eden pandemi sürecinde büyük bir sınavdan geçtiğini hatırlattığı bayram mesajında şu görüşlere yer verdi: “Hastalığın seyrinin biraz hafiflemiş olsa da devam ettiğini unutmamalı ve tedbiri elden bırakmamalıyız. Her işin başı olan sağlığı ihmal etmeden, herkesin kendi işini en iyi şekilde yapması için de azami çaba göstermesi gereken bir süreçteyiz. Hem sağlığımızı düşünecek, hem de ülkemizin kalkınması için çalışacağız. Hem de kalkınmış ve dünyanın sayılı ekonomileri arasına girmiş bir Türkiye için çok çalışacağız. Çok üreteceğiz. Kendimize yetmeyle kalmayacak, diğer ülkelere de çok satacağız. Hep birlikte çok kazanıp, ihracatı artmış, milli geliri yükselmiş bir Türkiye oluşturup hep birlikte mutlu ve müreffeh yaşayacağız. En büyük idealimiz ve hedefimiz bu olacak.” Eyyüp Ergan açıklamasını sağlıklı ve mutlu bir bayram dileğiyle tamamladı.

ALTINTEPE’NİN MESAJI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurban Bayramının, daha genel ifadesiyle dini bayramlarımızın özünde var olan Hakk’a teslimiyet duygusunun önemini vurgulayan  Altıntepe, “ İçerisinde bulunduğumuz manevi iklimde, birlik ve beraberliğimizin merkezini teşkil etmesi temennisiyle tüm kötü niyet projeleri karşısında Milletimizin bir ve birlik olması, iri ve diri olması, hedeflerine kenetlenerek ulaşabilmesine vesile olması dileklerimle tüm halkımızın ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı içten duygularımla tebrik ediyorum. Bayramları gerçek manasıyla bayram olarak kutlayabilmek adına tüm dünyada barışın tesisi ve kardeşliğe hizmet noktasında tüm çabamızı sarf etmemiz gerektiğine olan inancımla hakkaniyet çerçevesinde yaşayacağımız ve yaşatılmasına vesile olacağımız nice Bayramlarımız olmasını da Yüce Mevla’dan diliyorum.” dedi.

FINDIK ULUSAL BİR ÜRÜNDÜR

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, fındığın ulusal bir ürün olduğuna inandıklarını belirterek, "Fındık borsasını yabancılar tayin etmeyecek. Fındık borsasını mutlaka ve mutlaka biz tayin edeceğiz ve ona göre de çalışmalarımızı yapacağız." dedi.

REKOLTE KARMAŞASI

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın oluşturduğu komisyon tarafından yapılan çalışmasına göre 2021 ürünü fındık rekoltesi 680 bin ton civarında olduğu belirtildi. Bunun üzerine rekoltenin az gösterildiğini belirten KFMİB Başkanı Sevinç, kaybeden Türkiye’nin olduğunu kaydederek rekolte tahminini açıkladı. Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB), 2021 yılı fındık rekoltesinin 815 bin ton olarak gerçekleştiğini açıkladı. İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) de rekolte tahmin komisyonuna yaptırılan çalışmanın sonuçlarını açıkladı. 2021-2022 sezonu için fındık rekoltesi 818 bin ton. Üç ayrı kurumun açıkladığı ve birbirinden farklı fındık rekoltesi kafalarda soru işaretine yol açtı.

VALİ EPCİM ANNESİNİ KAYBETTİ

>
>>>>>>>>>>>>>>>>

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim'in annesi Yasemin Epcim hayatını kaybetti.   Amasya'da ikamet eden 63 yaşındaki Yasemin Epcim, bir süredir tedavi gördüğü hastanede sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Epcim'in cenazesi, Amasya'nın Akyazı köyünde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Aile yakınları ve köy halkının katıldığı cenaze namazında Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekemezci de Vali Cüneyt Epcim'i acılı gününde yalnız bırakmadı. 

TAKA

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
otobüsler ücretsiz
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.