İCRADAN SATILIK YAPI

Satılmasına karar verilen tapuda avlulu ahşap ev vasfıyla kayıtlı, tam hisseli taşınmazın önemli özellikleri:

SATILACAK TAŞINMAZ: Isparta İli, Gelendost İlçesi, Yaka Köyü, Ortamahalle Mevki, 290 Ada, 3 Parsel

Kıymet takdirine konu taşınmaz, yerleşim yerinde merkezi bir konumda, 1 cephesi parke taşı döşenmiş stabilize yola, diğer 3 cephesi ise komşu parsellere cephelidir. Yola Kuzey-Batı cepheli konumda, yerleşim yerinde mevcut bulunan alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır, faydalanabilecektir. Yerleşim yeri 6360 Sayılı Kanun gereği, Belediyelik iken, Belediye tüzel kişiliği sona ererek köy statüsüne dönüştürülmüş, imar planı bulunduğu, yapılacak inşaat ve imalatlar Isparta İl Özel İdaresi ile Köy Muhtarlığının iznine tabidir. Parselin üzerinde Betonarme malzemeyle yaklaşık 40~50 yıl önce yapıldığı değerlendirilen, zemin oturum alanı olarak yaklaşık 84,00 m² civarında, zemin katında hayvan barınağı, depo vb. amaçlarla, birinci katında ise mesken olarak kullanılmak üzere tasarlanmış zemin ve birinci kattan ibaret 2 katlı yapı bulunduğu, üzerinde ahşap iskelet sistemli Marsilya tipi kiremit ile örtülmüş ahşap oturtma çatısı bulunduğu,yapı malzemesi olarak büyük oranda çamur harçlı taş, kerpiç, ahşap malzemeden imal edilmiş olduğu, bina giriş kapısının demir kapılı, iç kapı ve pencerelerin klasik ahşap doğramadan imal edilmiş olduğu, yapının yaşı gereği ve ikamet edilmesi nedeniyle muhtelif zamanlarda çimento harçlı sıva gibi kısmen tadilatlar yapılmıştır. Fazlaca bir özelliği bulunmadığı, köy evi tarzı yapımında ve halen mesken olarak kullanıldığı gözlenmiştir. Binaya bitişik olarak, yaklaşık 10~15 yıl kadar önce yapıldığı değerlendirilen mahallinde dam, hayat vb. zemin oturum alanı olarak yaklaşık olarak 56,00 m², betonarme iskelet sistemli, üzerinde tabliye betonlu yapının bir bölümü üzerinde değişik amaçlı 1 adet oda ile demir iskelet sistemli saç, marsilya kiremit ile örtülmüş bir yapı gözlenmiştir. Taşınmaz üzerinde bulunan binada ve eklentide kullanılan malzeme ve yapılan imalatlarda dikkate alındığında II-B grubu yapı tarzında değerlendirilmesi uygundur.
Yüzölçümü: 232,46 m²
Kıymeti: 119.172,96 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Haciz şerhleri
1. Satış Günü: 24/03/2022 günü 14:21 - 14:26 arası
2. Satış Günü: 21/04/2022 günü 14:21 - 14:26 arası
Satış Yeri: Yalvaç Belediyesi Belediye Meclis Salonu - Yalvaç / ISPARTABasın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda adaylarda bulunması gereken şartlarla birlikte başvuru yeri ve şekline ilişkin detaylara da yer verildi.Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

TAKA

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler:
GelendostYapıTam Hisseli
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.