Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre, İç Anadolu, Akdeniz'in doğusu ve Güney Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde sağanak bekleniyor. Yağışların Doğu Akdeniz, Malatya, Bingöl, Muş ve Bitlis çevreleri ile Kayseri’nin güney ve doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Adana'nın doğusu ile Hatay kıyılarında yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesin düşme, hava kalitesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sıcaklık düşüyor

Canlı yayını açıp evini ateşe verdi Canlı yayını açıp evini ateşe verdi

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hafta içi sıcaklıkların düşeceğini açıkladı. Şen, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bugün pazar Akdeniz Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da yağış var. Yarın Marmara ve Karadeniz bölgesinde yağış var. Yağışla birlikte sıcaklıklar düşecek hafta sonu tekrar yükselecek. Haftaya Salı Çarşamba soğuk Cuma Cumartesi sıcak.
CNNTÜRK