Evlilik kredisi başvurusu ve şartları ile ilgili detaylar gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi kapsamı merak konusu. Peki 150 bin TL evlilik kredisi başvurusu ne zaman? Faizsiz evlilik kredisi şartları neler?

150 bin TL faizsiz evlilik kredisi ayrıntıları merak ediliyor. Evlenecekler, evlilik kredisi kapsamını ve şartlarını araştırıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yaptı. Peki faizsiz evlilik kredisi şartları neler? Evlilik kredisi başvurusu ne zaman?

Ulaşım ve iletişimde herkesin hayatı artık daha kolay Ulaşım ve iletişimde herkesin hayatı artık daha kolay

EVLİLİK KREDİSİ DETAYLARI

Evlenecek olan faizsiz evlilik kredisi şartlarını araştırıyorlar. 150 bin TL evlilik kredisi iki yıl geri ödemesiz şekilde verilecek. Faizsiz olarak verilecek evlilik kredisinin 48 ay (4 yıl) vadeli olması bekleniyor. Evlilik kredisi ile ilgili tam şartlar ve detaylar konu yasalaştıktan sonra belli olur. Evlilik kredisinin son detayları açıklandığı zaman habere eklenecek.

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Seçim döneminde milletimize verdiğimiz sözlerden biri de hatırlayalım; Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulmasıydı. Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenmesini, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projemizle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. 

Önümüzdeki günlerde Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla Aile ve Gençlik bankasına dair kanun teklifini meclisimizin takdirine sunacağız. Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğalgaz, petrol, madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin belli bir kısmını buraya aktaracağız. Banka gelirleri tesis edilene kadar öncelikle aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek, sonrasında bu projeleri yaygınlaştıracağız. 

Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankası’ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası gelirleri tesis edilene kadar bu uygulamayı pilot proje olarak deprem bölgesinde başlatacağız. Genç depremzedelerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacak bu önemli projemizin de hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.
milliyet