2024 yılının altın için önemli bir dönem olacağını vurgulayan Eryılmaz, altın fiyatlarının tarihi zirvelere ulaşacağını öngördü. "Geri çekilmeler artık bir alım fırsatıdır. Evet, seviyeler yüksek, ancak Fed'in faiz artıracağına dair bir beklenti olmadığını düşünüyoruz. Her geri çekilme bir alım fırsatıdır" diyerek yatırımcılara altına yönelmeleri konusunda öneride bulundu.

Eryılmaz, 2024'ün ikinci çeyreği ve ikinci yarısı itibariyle ons ve gram altında tarihi zirvelerin görüleceğini ifade etti. Altın için alım açısından seviyelerin yüksek olduğunu ancak güçlü bir yükseliş trendi öngördüklerini belirten Eryılmaz, "2024'te her geri çekilme bir alım fırsatı olacak. Altın fiyatlarında kademeli yükseliş bekliyoruz" dedi.

Kredi Kartı Kullanıcılarına Müjde: e-Devlet Üzerinden Para İadesi Başladı! Kredi Kartı Kullanıcılarına Müjde: e-Devlet Üzerinden Para İadesi Başladı!

ALB Yatırım Başekonomisti, altın yatırımcılarına düşük seviyelerden alım yapmaları ve güçlü bir trend beklentisiyle 2024'e hazırlanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.
TAKA/HABER MERKEZİ

Editör: Doğukan ÖZKURT