Karaltın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara, 2024 yılının ilk 6 ayında yatırımcısına en çok kazandıran geleneksel yatırım aracının ‘altın’ olduğunu söyledi. Kara, yılın ilk yarısında altının yüzde 20’lik getiri ile en çok kazandıran geleneksel yatırım aracı olduğunun altını çizerken, gelecek 6 ay için de altının yılın ilk yarısından daha fazla kazandıran yatırım aracı olacağını ifade etti.

Giresun Ziraat Odaları Ulusal Fındık Konseyi'ne Tepki Gösterdi: "Rekolte Tahmini Tarım Bakanlığı Tarafından Açıklanmalı" Giresun Ziraat Odaları Ulusal Fındık Konseyi'ne Tepki Gösterdi: "Rekolte Tahmini Tarım Bakanlığı Tarafından Açıklanmalı"


Güvenli Limandır 2024’te en çok altının yatırımcısına gelir sağladığına değinen Cevat Kara, “Altın huzurlu bir ortam limanı sever, dünyanın her tarafında bir savaş ve kaos olduğundan altının onsu yükselir. Onsun olması gereken 2 bin 700’dür. Altının yılsonu hedefi 3 bin 300 civarıdır. Hiçbir zaman dolar ve euroyu tavsiye etmiyorum. Altın dünyanın her tarafında savaş da olsa geçerliliği olan bir madendir. Devletlerin merkez bankaları yatırımlarını altın üzerine yaparlar. Uzun vadede her zaman altın kazandırır. Kadınlar değerlidir. Hem takısını takıyor hem de ihtiyacı olduğu zaman rahatlıkla bozdurup nakit paraya çevirebiliyor. Yatırım yapmayı düşünenlere her zaman altını tavsiye ediyorum” dedi.

Muhabir: AYŞE SANCAK