Motorin:

1 Ocak 2024'te litre fiyatı 37 TL 79 kuruştu. Ancak, 1 TL 15 kuruş, ardından 1 TL 38 kuruş ve yakın gelecekte bir zam daha yapılması bekleniyor. Bu son zamla birlikte, bazı illerde motorin litre fiyatı 42 TL 38 kuruşa çıkacak. Sektör kaynaklarına göre, motorinin litre fiyatı çok yakında 45 TL'yi aşabilir. 1 Ocak'tan bu yana motorin fiyatları ciddi bir yükseliş göstermiş durumda. Özellikle 50 litrelik bir araç deposunu doldurmak isteyen bir vatandaş, 1 Ocak'ta 1889 TL ödüyordu, ancak Salı günü beklenen zamla birlikte bu tutar 2 bin 119 TL'ye çıkacak, yani 230 TL daha fazla ödeme yapacak.

Benzin:

Şu an için benzin fiyatlarına zam gelmemiştir. Ancak, benzinde de yukarı yönlü bir hareket gözlemleniyor ve gelecek hafta sonuna doğru bir zam olasılığı bulunuyor. 1 Ocak 2024'te litre fiyatı 35 TL 20 kuruş olan benzin, 26 günde 200 TL'lik bir zamla 1953 TL'ye yükseldi.

Kuyumcular Çeyrek ve Cumhuriyet Altını Bulamıyor! İşte Nedeni Kuyumcular Çeyrek ve Cumhuriyet Altını Bulamıyor! İşte Nedeni

LPG:

LPG fiyatlarına dair özel bir bilgi verilmemiş, ancak benzin ve motorin fiyatlarındaki artışlar nedeniyle LPG fiyatlarının da etkilenebileceği düşünülmektedir.

Ayrıca, bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin, kâr marjlarını artırmak amacıyla zam yapmaya devam ettiği ve bu zamları kamuoyuna açıklamadan gerçekleştirdiği belirtilmektedir. Gece yarısı gizli zam uygulamaları sonucu, benzinde 17 kuruş, motorinde ise 23 kuruşluk bir zam gerçekleşmiştir. Akaryakıt fiyatlarının gelecekte nasıl bir seyir izleyeceği konusunda belirsizlikler devam etmektedir.
TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Doğukan ÖZKURT