30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Şuat Oyman ve Trabzon halkı katıldı. 

 30 Ağustos Zafer bayramının 101. yılında CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz Atatürk anıta çelenk takdim etmesi ile başlayan anma programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları ile son buldu. 

VAR OLUŞUMUZUN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Anma töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren Trabzon CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz,  Türk tarihinin önemli bir kısmını savaşlar oluşturmaktadır, sonuncusu da Kurtuluş Savaşı’dır. Evet, biz bugün var olmamızın son savaşını, bayramını kutluyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun. Bugünün anısına, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurtuluş mücadelesi kahramanlarımızın, şehit ve gazilerimizin, ülkesi ve milleti için canını veren bütün vatandaşlarımızın, ülkesini refah ve kalkınması için mücadele eden aydın ve sanatçılarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğilir, şükranlarımızı sunarız. Atamızın hitabesinde belirttiği şartlar oluştuğunda, toplum harekete geçtiğinde senin mücadelene zemin oluşturacak yapı Cumhuriyet Halk Partisidir” ifadelerine yer verdi. 

BU DESTANI YAZANLAR ÖLÜMÜ DÜŞÜNMEDİLER

Zafer bayramında konuşma yapan CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suİçmez, Bugün 29 Ağustosta başlayan büyük taarruzun büyük bir destanla sonlanmış gününü kutluyoruz. 30 Ağustos sadece Türkiye için varoluş mücadelesini görmek mümkün değildir. Elbette ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için bir başlangıçtır ama dünyada sömürülen, baskı altında tutulan her ülke içinde cesareti fitilleyen bir ateş olmuştur. 30 Ağustos zafer bayramı tüm dünya için büyük bir destandır. Bu destanı yazanlar ölümü düşünmediler. Bu destanı yazanlar bu ülkenin bağımsızlığını, özgürlüğünü düşündüler. Bir an için bile korkmadılar, bağımsız ve özgür bir vatanı bırakmak için bedel ödediler işte o bedeli ödeyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükranla, minnetle, saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu. 

OYNANAN OYUNLARIN FARKINDAYIZ GÖRÜYORUZ!

Suiçmez,”Bugün cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını tüm değerleri üzerinde oynanan oyunları görüyoruz. Bizler Cumhuriyete sahip çıkmak için dimdik ayakta duruyoruz. Bizler kurtuluş ve kuruluşu gerçekleştirmiş olan ataların torunlarıyız, çocuklarıyız. Cumhuriyet değerlerinin hızla altının boşlatıldığı bu ortamda yine kurtuluş ve kuruluşun torunları olarak görev başındayız. Hepimiz buradayız ve artık tehlikenin farkındayız ve artık cumhuriyetin değerlerini ortadan kaldıracak hiçbir gelişmeye izin vermeyeceğimize 30 Ağustosta kahramanlık yapanlar gibi aynı inanca sahip olarak bir kez daha ifade ediyoruz. Hepinizin zafer bayramını kutluyorum” dedi.
BİROL SANCAK