Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 31. maddesinde belirtilen siyasi reklamlara ilişkin usul ve esasları belirlediği karara göre, yayın yasakları bu gece başlayacak ve oy verme günü olan 31 Mart Pazar günü YSK tarafından açıklanacak saate kadar devam edecek.

Antalya'daki Teleferik Kazasıyla İlgili Tutuklama Kararı: Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz Tutuklandı Antalya'daki Teleferik Kazasıyla İlgili Tutuklama Kararı: Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz Tutuklandı

Bu süre zarfında televizyon, radyo ve tüm yayın organları tarafından siyasi reklam, seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasaklanacak.

Yayın organlarında, seçime katılan siyasi partiler ve adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetleri yarın saat 18.00'e kadar yayınlanabilecek.

RTÜK'TEN UYARI

RTÜK, "YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanmasının yasak olduğu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, yarın saat 18.00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabilecekleri" konusunda uyarı yaptı.

Muhabir: AYŞE SANCAK