Trabzonlu Altuğ Güray, SMA Hastalığıyla Mücadele İçin Yardım Bekliyor Trabzonlu Altuğ Güray, SMA Hastalığıyla Mücadele İçin Yardım Bekliyor

42 ÜRETİCİYE 650 BİN TL!

2006 yılında üreticiden aldığı fındığın parasını bir türlü ödemeyen, bazı üreticilere fındık yağı dağıtarak hesabını kapatan FİSKOBİRLİK parası ödenmemiş olanların paralarını da ödedi.

FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar bugüne kadar ‘O fındıklar benim dönemimde alınmalı’ diyerek ödemeye yanaşmazken, Milletvekili seçildikten sonra gelen eleştiriler üzerine paraları ödetti.

Trabzon fındık üreticilerini koruma ve kalkındırma derneği başkanı İsmail Bayraktar, bunun yeterli olmadığını, parası ödenen üreticiye faizlerinin de ödenmesi gereketiğini söylerken ‘O gün fındık 7 TL idi bugün ise fındık 90 TL mutlaka bir denge kurup üreticinin gönlünü almalılar. Böyle olunca ortada büyük bir zarar oluyor’ dedi. 

FİSKOBRİLK’ten 2016 fındığının parasını alamayan 42 kişi kalmıştı. Bu 42 kişiye 650 bin TL ödeme yapıldı. Fındıkçının temsilcisi Bayraktar ‘Lütfi bey görevi bıraksın yeni bir yapılandırma olsun’ dedi.
TAKA/BİROL SANCAK