EURO 2024 yolculuğunun sona ermesinin ardından Montella, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada oyuncularını tebrik ederek, "Oyuncularımız turnuvada baştan sona özveri, kararlılık ve heyecanla mücadele etti. Onları tüm kalbimle tebrik ediyorum. 24 yıllık bekleyişe son vererek 2026 Dünya Kupası'na katılmaya çalışacağız" dedi.

Montella'nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"EURO 2024 yolculuğumuz dün gece beklenmedik bir şekilde sona erdi. Elbette üzgünüz ama aynı zamanda gururluyuz ve Türkiye'ye başımız dik döneceğiz. Oyuncularımız turnuvada baştan sona özveri, kararlılık ve heyecanla mücadele etti. Onları tüm kalbimle tebrik ediyorum."

"Avrupa Şampiyonası'nda birçok ilke imza atarak, turnuvaya en genç ikinci takım olarak katılarak ve uzun süre elde edilmesi mümkün olmayan bir sonuca ulaşarak grup aşamasından çıkmaya hak kazandık. Çeyrek finale yükselerek dünya çapındaki futbolseverlerin sempatisini kazandık. Şu andan itibaren sanırım Türkiye, uluslararası futbol camiasının gözünde daha da saygınlık kazanacaktır."

"Hırvatistan'da tarihi bir galibiyetle başlayan yolculuğumuzda oyunumuz, turnuvadaki aylar ve maçlar boyunca ilerledi. Oyuncularımız maç planlarımızı başarıyla gerçekleştirdi. Turnuvada oynadığımız 5 maç, genç oyuncularımız için büyük bir deneyim oldu."

"Futbolun en önemli unsurlarından biri istikrardır. Mevcut ekibimizin büyük bir kısmı önümüzdeki 10 yıl boyunca milli takıma hizmet etmeye devam edecek."

Trabzonspor’da Sözleşme Krizi! Maxi Gomez ve Joaquin Fernandez Gönderilmeye Çalışılıyor! Trabzonspor’da Sözleşme Krizi! Maxi Gomez ve Joaquin Fernandez Gönderilmeye Çalışılıyor!

"Artık yeni hedeflere odaklanma zamanı. Önümüzdeki Eylül ayında Milletler Ligi'ndeki mücadelemize başlayacağız ve A Ligi'ne yükselmeyi hedefleyeceğiz. Ardından 24 yıllık bekleyişe son vererek 2026 Dünya Kupası'na katılmaya çalışacağız."

"Turnuva boyunca statlarda ya da televizyon karşısında bizlere destek veren tüm vatandaşlarımıza teknik heyetim ve oyuncularım adına şükranlarımı sunuyorum."

Montella'nın bu açıklamaları, A Milli Takım'ın gelecekteki başarılarına olan inancını ve kararlılığını ortaya koyarken, taraftarların da umutlarını tazeledi. 2026 Dünya Kupası hedefi, Türk futbolunun uluslararası arenada daha büyük başarılara imza atma yolunda atılan önemli bir adım olacak.

Editör: Birol Sancak