RUHLARINI SAHAYA KOYDULAR

Euro 2024 Elemeleri D Grubu’nda önceki akşam deplasmanda Hırvatistan ile karşılaşan A Milli Futbol Takımı, Barış Alper Yılmaz’ın tek golü ile müthiş bir zafere imza atmanın mutluluğu içinde. 

Osijek şehrindeki Opus Arena'da oynanan müsabakaya yeni teknik direktörü Vincenzo Montella yönetiminde çıkan Ay Yıldızlı ekip son dönemlerin en etkili futbolunu ortaya koydu. Hırvatistan karşısında adeta futbol dersi veren A Milli Takım, 30.dakikada Barış Alper Yılmaz’ın attığı golle zafere ulaştı. Puanını 13’e yükseltip liderlik koltuğuna oturan Ay Yıldızlı ekip, Almanya’da düzenlenecek olan Euro 2024’ün kapısını araladı. 

Abdullah Avcı Kayseri’yi seviyor! Abdullah Avcı Kayseri’yi seviyor!

DEPLASMANDA İLK ZAFER

Ay-Yıldızlılar, yarın da 21.45'te Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda Letonya ile karşılaşacak. Bu müsabakanın da kazanılması halinde A Milli Takım gruptan çıkmayı garantileyecek ve Almanya biletini alacak. İtalyan teknikadam Montella, “Maçın başından sonuna kadar ruhlarını sahada bırakan bir futbolcu grubu vardı. Bunun ne kadar büyük bir sportif başarı olduğunu şuradan anlayabiliriz. Hırvatistan, Avrupa elemelerinde kendi ülkesinde ilk defa kaybediyor. Biz de onları deplasmanda ilk defa yeniyoruz. Futbolcularımız sahada millî gurur duygularıyla mücadele verdiler” ifadelerini kullandı.