Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, takımının Macaristan kampında genç oyunculara yönelik net ifadelerle mesajlar verdi. Avcı, kampa davet ettiği Murat Cem Akpınar, Veysel Sönmezsoy ve Serkan Asan gibi genç yeteneklerin yanı sıra altyapıdan kampa götürdüğü diğer oyunculara, bordo-mavili formayı giymenin kolay olmadığını vurguladı. Avcı'nın, genç oyunculara hitaben yaptığı konuşmada, "Performanslarınızı daha yukarıya taşımak ve burada kalmak sizin elinizde olan bir şey" dediği kaydedildi.

Teknik direktörün bu sözleriyle genç futbolcuları motive ettiği ve rekabet ortamını güçlendirdiği gözlemlendi. Trabzonspor'un kamp sürecinde genç yeteneklere fırsat vererek takım içi rekabeti artırmayı hedeflediği belirtiliyor. Avcı, genç oyuncuların potansiyellerini ortaya koymaları ve takım için değerli birer oyuncu olabilmeleri için destekleyici bir rol üstleniyor.

Trabzonspor’da Yeni Lider John Lundstram! İdmanlarda Göz Doldurdu Trabzonspor’da Yeni Lider John Lundstram! İdmanlarda Göz Doldurdu

Bu yaklaşımın, takımın uzun vadeli başarılarına katkı sağlaması bekleniyor. Genç oyuncuların performanslarına göre kamp kadrosunda kalıp kalmayacaklarına karar verileceği ve bu sürecin oyuncuların geleceği için kritik bir adım olduğu vurgulanıyor. Avcı'nın yönetimindeki Trabzonspor, genç yetenekleriyle birlikte deneyimli isimlerin de katkısıyla yeni sezon öncesi uyum ve güçlenme adına önemli adımlar atıyor.
 

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN