1461 Trabzon, Adıyaman Sınavına Mutlak Galibiyet Parolasıyla Hazırlanıyor 1461 Trabzon, Adıyaman Sınavına Mutlak Galibiyet Parolasıyla Hazırlanıyor

İç Anadolu ekibiyle bugüne dek 26 kez karşı karşıya gelen Avcı, 9 galibiyet elde ederken 8 kez de 1 puana razı oldu. Tecrübeli teknik adam 9 kez ise sahadan mağlubiyetle ayrıldı. 

Trabzonspor’un başında Sivasspor ile 6 kez karşı karşıya gelen Avcı, 3 galibiyet elde ederken 3 kez beraberlik aldı. Avcı, Trabzonspor’un başında Sivasspor’a karşı bir kez de Süper Kupa sevinci yaşadı. Söz konusu maçta Bordo-mavili ekip Sivasspor’u 4-0 gibi farklı bir skorla mağlup etmişti. 

Öte yandan Abdullah Avcı, yönettiği takımlarda son 9 yıldır Sivasspor’u deplasmanda mağlup edemiyor. Sivasspor’u deplasmanda son olarak İstanbul Başakşehir’i çalıştığı dönemde 20 Aralık 2014 tarihinde 2-0’lık skorla mağlup eden Avcı, sonraki süreçte yönettiği Başakşehir, Beşiktaş ve Trabzonspor ile Sivasspor’u deplasmanda mağlup edemedi. 

Söz konusu süreçte Abdullah Avcı ve ekipleri Sivasspor ile deplasmanda 7 kez karşı karşıya geldi. 7 maçın 5’inden beraberlikle ayrılan 60 yaşındaki çalıştırıcı, 2 kez de mağlubiyet yaşadı. Abdullah Avcı, Trabzonspor’un başında 27 Kasım Pazartesi günü karşı karşıya geleceği Sivasspor’u deplasmanda mağlup ederek 9 yıllık hasreti sona erdirmek istiyor.

TAKA/BİROL SANCAK