Haber Metni: Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı Karaismailler Mahallesi Devekonağı mevkiinde faaliyet gösteren krom madeninde meydana gelen göçükte, maden mühendisi Kadir Özer ve işçilerden Rıfat Salman ile Mustafa Karahan, göçük altında kaldı. Yaşanan acı olayda, ekiplerin 4 buçuk saat süren yoğun çabaları sonucunda yaralı Rıfat Salman sağ olarak kurtarıldı. Ancak, maden mühendisi Kadir Özer ile işçi Mustafa Karahan'ın cansız bedenlerine ulaşılabilmişti.

2Efea497 1E6A 401C 95D3 3B41Ed44B330

Yaralı işçinin sağlık durumu iyi

Yapılan açıklamada, sağ olarak kurtarılan Rıfat Salman'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Acıpayam Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçinin aile ve meslektaşları tarafından umutla bekleniyordu.

165 Bin Personel Alımı: Kamu ve Özel Sektörde İş İlanları Artıyor! 165 Bin Personel Alımı: Kamu ve Özel Sektörde İş İlanları Artıyor!

Cenazeler madenden çıkarıldı

Be86F927 92C6 45F3 A2E2 9Fa4A3E861F4

Rıfat Salman'ın kurtarılmasının ardından, ekipler Kadir Özer ve Mustafa Karahan'ın cansız bedenlerini 30 dakika sonra maden içerisinden çıkarttı. İki cenaze, traktörün arkasına bağlanan römork yardımıyla çıkarılarak ambulansla adli tıp kurumuna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.
İHA

Editör: Ayşe Sancak