AK Parti Arsin Belediye Başkan Adayı İbrahim Küçük, vatandaşın ihtiyaçlarına cevap verecek AK Parti Arsin Belediye Başkan Adayı İbrahim Küçük, vatandaşın ihtiyaçlarına cevap verecek

BİZLER ÜZDÜ

Yavuz Selim sahasının futbolun mabedi olduğunu ve buranın futbol kenti Trabzon için büyük önem taşıdığını ifade eden Kaya, “Türk futbolunda Anadolu devrimini yapan Trabzonspor’umuzun Avni Aker Stadyumu’nun bulunduğu yerdeyiz. Hemen arkamızda Avni Aker Stadyumu’na ait tribünümüz duruyor. Stadın ön tarafında Yavuz Selim futbol sahamız vardı. Ben de orada futbol oynadım, defalarca maçlara çıktım, birçok dostluklar, arkadaşlıklar kurdum. ‘Yavuz Selim’ dediğimiz zaman futbolla ilgilenen herkesin bildiği ve futbolun mabedi dediği bir yerdi. Bilindiği gibi Yavuz Selim sahamız kapatıldı, çevresinde bir takım düzenlemeler yapıldı, bu anlamda teşekkür ediyoruz. Çok güzel parklar oluşturuldu, en azından betona boğulmadı bu alanlar, yeşil alanlar oluşturuldu. Fakat Türk futbolunda, Trabzon’da mabet olarak bilinen Yavuz Selim sahamız futbol maçlarına kapatıldı. Bu hem bizleri çok üzdü, hem de bu çevredeki birçok esnafın mağdur olmasına sebebiyet verdi. Trabzonlu olup da burada maç izlemeyen gelip ekmek arası köfte yemeyen, burada o maçların coşkusunu güzelliğini yaşamayan, futbol oynamayan çok nadir insan vardır” dedi. 

Whatsapp Image 2024 01 23 At 17.00.35 (1)

O AMATÖR RUHU YEŞERTECEĞİZ

Yavuz Selim sahasını yeniden hayata geçireceklerinin sözünü veren Kaya, “CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı olarak buradan bütün Trabzon’a sözümüzdür. Seçimleri kazandığımızda Yavuz Selim sahamızın o eski görkemli günlerine kavuşması için, burada amatör maçların oynanabilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Gerekli çalışmaları yaptık, ASKF’deki arkadaşlarımızın hazırladığı raporlara baktık, çok ufak değişikliklerle burası amatör maçların oynanabileceği hale dönüştürülebiliyor. Sahanın enine ve boyuna 5’er metre genişletilmesiyle, bir takım tadilat ve tamiratlarla, eklentilerle birlikte belli maçların oynatılabileceği bir stadyum haline getirilebilir. Bunun yapılması için bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Yine burada o amatör ruhu yeşerteceğiz. Burası futbolcu tarlasıydı, yine buradan bütün Türkiye’ye futbolcuların yetiştirilmesine öncü olacağız. Burayı maçlarla, futbolcuları da sahasıyla buluşturacağız” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 23 At 17.00.35
TAKA/AYŞE SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT