Bu iki parti aralarında yaptıkları gizli kapaklı anlaşmalarla belediye başkan adaylıklarını, meclis üyeliklerini, belediye yönetimlerini paylaştı. Ama gelin görün ki bunu gizlemeye çalışıyorlar. Bunun da önüne geçmek için CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 31 Mart seçimlerine yönelik parti teşkilatıyla yaptığı konuşmada, 'Gerçek niyetinizi saklayın', konuşmayın ki tepki almayın, polemiğe girmeyin ki zararlı çıkmayalım, susun ki yüreğinizdekilerden vatandaş haberdar olmasın.' diyor.  CHP’nin Trabzon’daki temsilcileri de Genel Başkanlarının, ‘Gerçek yüzünüzü saklayın, milleti kandırın' telkinlerine uymuşlar ki bu durumu izah edemiyorlar. Sus pus olmuşlar. CHP İl Başkanı, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı bu hususta ne diyorlar acaba? CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Sn. Ahmet Kaya sokakta Trabzonlu hemşerilerimizin konuya ilişkin sorularını acaba nasıl yanıtlıyor? Bunları Trabzon kamuoyu merak ediyor” dedi.

TRABZON’DAN DİYEBİLİR Mİ? 

YSK 2 il ve 26 ilçedeki itirazları reddetti, aralarında Trabzon’da var YSK 2 il ve 26 ilçedeki itirazları reddetti, aralarında Trabzon’da var

“Trabzon’da CHP'nin son günlerde sözde anketler yayınlayarak adaylarının önde olduğu algısını yaydığını ifade eden İl Başkanı Mumcu, "Bu harekete ufak atın da az da DEM’liler yesin’ derler… Ayrıca anketlerde milliyetçi, muhafazakâr seçmenin CHP adayına oy vereceğini iddia ediyorlar. Ne yazık ki meclis kürsüsünden PKK’ya terör örgütü diyemeyip onun uzantısı DEM partiyle kent uzlaşı adı altında iş tutan zihniyet Trabzon’da Milliyetçi muhafazakâr seçmenden oy medet umar hale gelmiş.  Bu seçmenlerin kendilerini destekleyeceğini sözde rakamlarla iddia eden CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Sn. Ahmet Kaya’ya bir çağrımız olacak. Milletvekilimiz Sn. Bahar Ayvazoğlu’nun PKK’ya terör örgütü diyebilir misiniz çağrısına meclis kürsüsünden cevap verememiştiniz. Gelin bu sözleri Trabzon meydanında yapın. Ya da Büyükşehir Belediyesi ile yüzde 10 fark attığınızı iddia ettiğiniz Ortahisar Belediyesi ve diğer İlçe Belediye Başkanlıklarını kazanmanız halinde, CHP Afyon Belediye Başkan adayınız Sn. Burcu Köksal'ın dili sürçmeden söylediği 'Başkan seçilirsem, belediyenin kapıları DEM Parti hariç herkese açık olacak' sözlerini Boztepe'den şehre doğru deyinde görelim. Yoksa ittifak yaptığınız. DEM'i terörün siyasi uzantısı olarak görmüyor musunuz" şeklinde konuştu.

TRABZON OYUNLARI ÇOK İYİ GÖRÜYOR!

İl Başkanı Mumcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Kaya meclis kürsüsünden söyleyemediği bu sözleri Trabzon’dan da söyleyemez. Çünkü sırtlarını terör örgütlerine yaslayanlar onların taşeronlarına diyet ödemek durumundalar. 3-5 belediye alacağız diye siyasi bölücülere teslim olan zihniyet PKK’ya terör örgütü diyemez. Türkiye düşmanı Pervin Chakar'ın konserine gidip elini öpen bir Genel Başkana sahip Belediye Başkan adayı PKK’ya terör örgütü diyemez. Şimdide ellerine tutuşturdukları sözde anketlerde utanmadan ve arlanmadan milliyetçi muhafazakâr seçmenin kendilerini destekleyeceğini söylüyorlar. Bu tipik bir CHP zihniyetidir. Bu olsa olsa CHP’nin genetik yapısının tezahürüdür. Ne yapsalar boş, ne yapsalar beyhude. Hangi maskeyi takarsa taksınlar milletimiz bunların ne olduğunu artık gayet iyi biliyor. Herkesi kör, alemi sersem sanıyorlar ama Trabzonlu hemşerilerimiz kapalı kapılar ardında çevrilen dolapları, yapılan pazarlıkları, sergilenen alicengiz oyunlarını çok iyi görüyor. Terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla açık açık ittifak yapanları, PKK’ya terörist diyemeyenleri bu aziz milletimiz bunlarla ilgili takdiri ve değerlendirmeyi basiretiyle ve ferasetiyle yapacaktır, 31 Mart'ta gereğini yerine getirecektir. Bizlerde bugüne kadar olduğu gibi milletimizle omuz omuza verip meydanı kirli ittifakların karanlık hesaplarına bırakmayacağız. Biz milletimize sözümüz olan eser ve hizmet siyasetine devam edeceğiz. Trabzon’umuzu Türkiye Yüzyılı ile zirveye çıkaracağız. Cumhur ittifakı olarak Trabzon’da bütün ilçelerde sandıkları patlatarak büyük bir zafer ilan edeceğiz.”

Muhabir: AYTEKİN AKAY