Mumcu, dün İran'da meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini belirtti. İki ülke arasındaki dostluk bağları sebebiyle yaşanan bu kayıpların kendilerini derinden etkilediğini ifade etti ve İran halkının bu zor zamanları aşacağına inandıklarını dile getirdi.

Mumcu, konuşmasında tüm İran halkına baş sağlığı dileklerini ileterek, Türkiye'nin İran'ın yanında olduğunu vurguladı. İki ülke arasındaki dostluk bağlarının her zaman güçlü olacağını belirterek, taziye ve başsağlığı mesajlarını iletti.

MHP Trabzon İl Teşkilatında gerçekleşen bayramlaşma töreninde verilen mesajlar çok net MHP Trabzon İl Teşkilatında gerçekleşen bayramlaşma töreninde verilen mesajlar çok net

Sonrasında, İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Konsolosluğunda bulunan taziye ve başsağlığı defterini imzalayan Mumcu, yazılan her bir kelimenin iki ülkenin dostluk ve kardeşlik bağlarını pekiştiren birer anı olduğunu ifade etti. Kötü günlerde birlikte omuz omuza olacaklarını belirterek, gelecekteki iyi günlerin anısına beraber inşa edileceğini vurguladı.

Editör: Birol Sancak