GELECEK ANKARA’DA

Gelecek Partisi Genel başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Trabzon il başkanı Hasan Kamil Velioğlu ve beraberindeki ilçe başkanlarını kabul ederek teşkilat çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

PEKER GENEL MÜDÜR

Birlikte Yürümeye Devam Edeceğiz Birlikte Yürümeye Devam Edeceğiz

Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne hemşehrimiz Peker atandı. Hayırlı olsun.

YÜZÜNCÜ YILI KÜLLİYEDE KARŞILADI

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Cumhuriyetin yüzüncü yıl kutlamalarına Başkent Ankara’da katıldı. Aktürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle Ankara’ya gitti. Resmi programlara Başkent Ankara’da katılan Aktürk, “Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanları rahmetle anıyorum. Milli mücadelede, ayrıca yakın veya uzak tarihimizde vatan ve millet için can vermiş aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Her nefesinde bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele edenlere saygıyla. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun” dedi.

NEVZAT ÖZER KUTLADI

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Nevzat Özer, Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeni ile yayınladığı mesajdaadı değişik olsa da, kuranların kimliğinde Türk yazan devletlerin tarih sahnesinde her daim var olduğunu belirterek, “Bunların sonuncusu, ama son olmayacak olanı da Türkiye Cumhuriyeti’dir” dedi. Nevzat Özer; Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünü hatırlatarak, “Mustafa Kemal ve milli mücadele arkadaşları tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bir asrı geride bıraktığı süreci yaşayan bir milletin şanslı mensuplarıyız. Bu vesile ile Atatürk ile birlikte Cumhuriyeti kuranlar ve bizlere kadar gelmesini de sağlayanlara minnet ve şükran borçluyuz.”

EN ZOR ULAŞIM YOLUNDAN EN KOLAY ULAŞIM YOLUNA

Dünyanın en tehlikeli yolları arasında gösterilen Derebaşı virajlarının bulunduğu Trabzon Çaykara ilçesi Karaçam köyü ilkokulundaki öğrenciler 29 Ekim etkinliği kapsamında Trabzon Havalimanını ziyaret ettiler. Etkinlik, Trabzon Havalimanı Şube Müdürü Dr. Burhan Çapan tarafından organize edildi.

Etkinliğin amacı Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı sivil havacılık ile hedefledi. Başmüdürlük ise yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı sivil havacılık ile tanıştırmanınmutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

MEDYA 4. GÜÇ OLMA ÖZELLİĞİNİ CUMHURİYET İLE KAZANDI

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Cumhuriyet'in Türkiye için; işgal altında olan bir devletin yeniden ve daha güçlü doğuşunu simgelediğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Kolaylı, gelişmiş demokrasilerin olmazsa olmazı konumunda yer alan ve kuvvetler ayrılığı prensibiyle gerçekleşen ülke yönetimlerinin 4. gücü olarak kabul edilen medyanın, Cumhuriyet sayesinde var olabildiğine dikkat çekti. Türkiye genelinde faaliyet gösteren 9 gazeteciler federasyonu, 87 gazeteciler cemiyeti ve basın derneği ile bu derneklere üye yaklaşık 20 bin medya çalışanını tek çatı altında toplayan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Nuri Kolaylı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Türkiye için cumhuriyet; bir yönetim biçimi olmanın ötesinde bir aydınlanma ve çağdaşlaşma tasarımı anlamını taşımaktadır. Bugün kendi topraklarımızda özgürce yaşayabiliyor olmamız, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen cumhuriyet sayesindedir. Cumhuriyet Türkiye için ayrıca; işgal altında olan bir devletin yeniden ve daha güçlü doğuşunu simgelemektedir. Yıllarca düşman işgali altında bir ülkenin ve ulusun, tüm olumsuzluklara rağmen yeniden ayağa kalkışının ve özgürlüğünü kanını vererek geri aldığı bir devrimin adıdır cumhuriyet. Bu tarihi günde; Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

100. yılında Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”