Şampiyonluk hedefiyle çıktıkları yolda Ankaraspor maçında önemli bir 2 puan kaybettiklerini ifade eden Baş, “Kaybettiğimiz bu 2 puanı pozitif olarak daha mücadeleci daha etkili daha planlı bir çalışma temposuna altlık olarak kullanmamız lazım. İstemediğimiz bir iki puandı. Kaybettiğimiz önemli bir 2 puandı. Bizim için çok altın değerinde bir 2 puandı. Belki kazanmış olsak bir üst sıralara çıkacağımız bir puandı. Rakiplerimizle puan farkının açılmasına sebep oldu. Daha yolun başındayız. Bu durumu düzelteceğiz” dedi. 

KALİTELİ KADROYA SAHİBİZ

Çok kaliteli bir kadroya sahip olduklarını ifade eden Baş, “Şu anda ligde belirgin bireysel yetenekleri önde olan futbolculara sahibiz. Henüz bir dokunuş eksikliğimiz mi ne diyelim bilmiyorum ama ligde bizim standartlarımızda olan diğer takımlar bizim yaptığımız hataları yapmıyor. Biz bu hataları 2 defa yaptık. 4 puan gerisindeyiz lider takımların. Bu da bizim 2 tane beraberlik hatasını bize verdi. Belki artık hata şanslarımızı bitirdi. Takımımıza güveniyoruz. Gerçekten bireysel kabiliyetleri ön planda olan futbolcularımız var. Teknik heyetimize ve futbolcularımıza güveniyoruz. Başkanımıza güveniyoruz. Futbol konusunda çok özel yetenekleri var. Bizi de inandırdı. Hamle yapacağı zamanı biliyor. Çok geçmeden teknik heyetimizi değiştirdi. Şu anda belki yine planları vardır. Başkanımıza sonsuza kadar güveniyoruz” ifadelerine yer verdi. 

TUNAHAN VE HAKAN YEŞİL…

1461 Trabzon, Adıyaman Sınavına Mutlak Galibiyet Parolasıyla Hazırlanıyor 1461 Trabzon, Adıyaman Sınavına Mutlak Galibiyet Parolasıyla Hazırlanıyor

Geride kalan 9 karşılaşmada en çok sevindiği ve en çok üzüldüğü anları anlatan Baş, “Son haftalarda çıkışıyla Tunahan bizleri sevindiriyor. Gelecek vaat ediyor. Hakan Yeşil aynı şekilde artık kendini bulmaya başladı. Son 9 maçta Erokspor maçına üzüldüm. Kaybedeceğimiz bir maç değildi. O maç 90 dakika değil 290 dakika olsa biz de çok iyi değildik ama Erokspor’un bize gol atma ihtimali çok zayıftı. Ama talihsiz bir gol yedik. Belki de ligdeki en güçlü rakibimize 3 puan kaybettik. Totalde 6 puana denk geliyor. Bizim için çok önemliydi” diye konuştu. 

BÜTÜNLEŞEN BİR CAMİA OLMALIYIZ

Son olarak taraftarlara bir mesaj gönderen Ali Haydar Baş, bütünleşen bir camia olmaları halinde iç sahada maç kaybetmeyeceğini dile getirdi. Baş sözlerini şu şekilde tamamladı: “Taraftarımızı bekliyoruz aile olmak istiyoruz. Ne zaman taraftarıyla bütünleşen bir camia olursak bizim içeride kaybedeceğimiz hiçbir maç yok. Taraftarımızdan destek bekliyoruz. Bizim yanımızda olmalarını istiyoruz. Hedefimiz tabii ki de şampiyonluk. Gerçekten bunun için yönetim teknik ekip takım herkes buna çok hazır. Çok istiyoruz. Biz bunu aslında net bir hedef net başarılarla puan farkıyla alınmasını istiyorduk ama belki de başa baş giderek alacağız. Ümidimiz var, takımımızın gerçekten kulübesi de başka bir takım. Rakiplerimize baktığınız zaman yedek oyuncuları az, takımları eksik. Bizim bir takımımız da yedek kulübesinde oturuyor. Bizim sahadaki 11’imiz yedek oyuncularımızın da 11’iyle bir takım çıkabilir. Sahadaki arkadaşlarımız en iyileri diyemeyiz. Yedek kulübemizde de çok iyi oyuncularımız var.”

TAKA