Fed'in faiz kararı öncesinde beklenen bu veri, küresel piyasalarda büyük önem taşıyor. Verinin ardından ons altın fiyatları, 2 bin 315 dolardan 2 bin 335 dolara yükseldi.

ABD'de açıklanan son tüketici enflasyon verileri, piyasaların beklentilerini karşılamadı. Mayıs ayında tüketici fiyatlarındaki yıllık artış %3,3 olarak gerçekleşirken, aylık bazda ise değişim göstermedi.

Gıda ve enerji fiyatlarının hesaplamadan çıkarıldığı çekirdek enflasyon ise aylık %0,2 ve yıllık %3,4 olarak geldi. Bu rakamlar, öngörülerin altında kalsa da analistlerin tahminlerine yakın seyretti.

Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan, emekten tasarruf olamayacağını söyledi; Sorumluluk alınmalı Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan, emekten tasarruf olamayacağını söyledi; Sorumluluk alınmalı

Özellikle enerji fiyatlarındaki aylık %2,0'lik azalış dikkat çekerken, gıda fiyatları aylık %0,1 artış gösterdi. Reel ortalama haftalık kazançlar ise %0,4 artış kaydetti.

ABD'de bu akşam açıklanacak olan Fed'in faiz kararı öncesi, piyasalar veriyi değerlendirerek kararlarını şekillendirecekler.

Kaynak: MYNETHABER