Altın Uzmanı İslam Memiş'in Yorumlarına Göre Altın Piyasasında Son Durum

Altın piyasasındaki gelişmeler şöyle:

Altın fiyatları hızla yükselişe geçti. Ons altın, 2233 dolardan başlarken, gram altın ise 2323 lira seviyesinden işlem görmeye başladı. Bu artışlar sonrasında Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Memiş'in altın yorumları şu şekilde:

  1. Ons altın dün 2216 dolar seviyesine kadar hızlı bir yükseliş gösterdi. Beklentimiz ise 2125 dolar. Ancak yaşanan agresif yükselişin sebepleri arasında merkez bankalarının talep alımı ve jeopolitik gerilimlerin etkisi var.

  2. Fiyatlamalardaki bu yükselişlerin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Benim öngörüm, ons altında satışlarla 2125 dolar seviyesinin test edileceği yönünde.

  3. Gram altın tarafında ise yaşanan gelişmelerde normalleşme gözlemlenmeye başladı. İşçilik maliyetlerindeki düşüş ve arz tarafındaki iyileşmeler, gram altında normalleşme sürecini destekliyor.

    Gram Altın Biriktirenler Bayramda Dört Köşe Oldu: Altın Bayram Tatili Dinlemedi! Ons ve Gram Altında Yeni Rekor Gram Altın Biriktirenler Bayramda Dört Köşe Oldu: Altın Bayram Tatili Dinlemedi! Ons ve Gram Altında Yeni Rekor
  4. Gram altın için alım seviyeleri 2395-2400 lira bandı civarında. Bu seviyelerin altındaki düşüşler alım fırsatı sunabilir.

  5. Yıl sonu beklentilerimiz 3000-3500 lira arasında seyrediyor. Ancak yaşanan düşüşlerin kalıcı olmayacağını öngörüyoruz.

Altın piyasasındaki bu gelişmeleri takip ederek, alım-satım kararlarınızı güncel bilgilere göre değerlendirebilirsiniz

Muhabir: AYŞE SANCAK