Ekonomist İslam Memiş, Bitcoin'in Eylül ayında başlayacak rallilerle 80 bin dolara ulaşacağını tahmin etti. Halving dönemine giren Bitcoin, üretim hızının azalmasıyla maliyetlerde artış yaşayacak ve bu da fiyatların yükselmesine neden olacak. Son bir ayda yüzde 10 değer kaybeden Bitcoin, yatırımcılarını endişelendirse de Memiş'in bu öngörüsü piyasaya umut getirdi. Ancak, şu anda Bitcoin'in 55 ve 50 bin dolar seviyelerine inme riski de bulunuyor. Bu tahmin, yatırımcıların dikkatini çekecek nitelikte.

Geleceğin para birimi olarak görülen Bitcoin son 1 ayda yüzde 10 değer kaybı ile dikkat çekiyor. Pek çok yatırımcının kripto paralardan çıktığı ise piyasada belirtiliyor. Ünlü ekonomist İslam Memiş, bitcoin tarafında o tarihi işaret ederek rekor kıracağını açıkladı.

BİTCOİN DÜŞTÜ

Geçtiğimiz Ocak ayında ABD tarafında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birkaç spot Bitcoin ETF'sini onayladığını açıklamıştı. Bu açıklama sonrasında bitcoin, 3 aylık süreçte rekor zirvesi olan 69 bin doları aşarak 73 bin dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş sonrasında ise ani düşüşler piyasada yaşanıyor. Bitcoin 60 bin dolara kadar geriledi.

Emekli Maaşı Zammı ve Kök Maaş Nasıl Hesaplanır? Emekli Maaşı Zammı ve Kök Maaş Nasıl Hesaplanır?

HALVİNG DÖNEMİ YÜKSELİŞLER BEKLENİYOR

Bitcoinin Halving dönemine girmesinden dolayı yükselişin olacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Halving zamanında Bitcoinin üretim hızının azalmasından dolayı maliyette artış olacağı belirtiliyor. Bu noktada pek çok yatırımcı 1 yıl içerisinde ciddi bir yükselişi merakla bekliyor.

MEMİŞ: 80 BİN DOLARA GİDECEK

Ünlü ekonomist İslam Memiş, bitcoin için tarih vererek rekora doğru koşacağını söyledi. Memiş, “Eylül ayı itibariyle yeni ralliler başlayacak. Bu noktada bizi 80 bin dolar seviyesine kadar gideceğini bekliyorum. Ancak şu ana baktığımız zaman aşağıda 55 ve 50 bin dolar riskiyle alakalı beklentimin devam ettiğini belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ