Trabzonspor, Pazar Günü Oynayacağı Gaziantep Maçına Kilitlendi Trabzonspor, Pazar Günü Oynayacağı Gaziantep Maçına Kilitlendi

İkinci kez Trabzonspor’da göreve başlayan teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde çıkılacak olan ilk sınavda Trabzonspor’un galibiyetten başka düşüncesi yok. Yeniden zirve yarışına ortak olmak isteyen Trabzonspor 8 maç sonunda 12 puanla 9’uncu sırada yer alıyor. 27 puanla zirvede yer alan Fenerbahçe’nin şu an itibarıyla 15 puan gerisinde bulunan Fırtına, aradaki farkın açılmasına izin vermek istemiyor. 

Bu anlamda bu akşam Alanyaspor ile oynanacak karşılaşma final niteliği taşıyor. Alanyaspor engelinin geçilmesi halinde puanını 15’e yükseltecek olan Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı’nın öğrencilerine maçın önemini anlattığı belirtildi. Yeni bir sürece girdiklerini oyuncularına anlatan Avcı, zirve yarışına ortak olma adına galibiyet serisi yakalamalarının şart olduğunun altını çizdi. Üst üste oynanacak olan Alanyaspor, Karagümrük, Fenerbahçe, Konyaspor ve Sivasspor maçlarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten teknik adam Avcı, oyuncularından tamamen maçlara odaklanmalarını istedi.
TAKA