Antalya'nın Merkez Konyaaltı ilçesinde bulunan Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesislerinde meydana gelen teleferik kazasının nedeni belli oldu. Teleferik tepesindeki vida kırığı nedeniyle gerçekleşen kaza sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti ve 7 kişi yaralandı.

Olayın ardından harekete geçen ekipler, kurtarma operasyonunu titizlikle yürüttü. 174 kişinin mahsur kaldığı kabinlerden tamamı, 23 saatlik bir operasyon sonucunda kurtarıldı. AFAD Başkanı Okay Memiş, kazanın nedeninin teleferiğin taşıyıcı direklerindeki bağlantı elemanlarının yetersiz olması ve makara sistemlerindeki hasar olduğunu belirtti.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ters rüzgar nedeniyle iniş yapamayan 3 uçak İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi Sabiha Gökçen Havalimanı'na ters rüzgar nedeniyle iniş yapamayan 3 uçak İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ve 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı. Kurtarma operasyonunda görev alan AFAD ekipleri, kazazedelerin sağlık durumunu yakından takip etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaralıların tedavilerinin devam ettiğini ve 68 kişinin hastaneye nakledilmediğini belirtti.

Antalya'da yaşanan teleferik kazası, şehirde büyük bir endişe ve üzüntüye neden oldu. Yetkililer, olayın nedenlerini araştırırken, kazada hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Kaynak: VATAN