Anzer Balıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Muzaffer Deniz, gelecek sezon için yapılan hazırlıkların devam ettiğini ve havaların güzel gitmesiyle birlikte rekoltenin verimli olacağını düşündüklerini belirtti. Anzer Yaylası'nda bal üretiminin bu yıl çok verimli geçeceğini öngören Deniz, arıların güzel bir şekilde geliştiğini ve beslenme durumlarının çok iyi olduğunu ifade etti.

Yılbaşından itibaren mide ve bağırsaklarında uyuşturucu kapsülleri taşıyan 7 kişi yakalandı Yılbaşından itibaren mide ve bağırsaklarında uyuşturucu kapsülleri taşıyan 7 kişi yakalandıGeçen yılın satışlarının ağustos ayında Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan tahlillerin gecikmesiyle sınırlı kaldığını dile getiren Deniz, bu yılın beklentilerinin daha yüksek olduğunu söyledi. Anzer Balı'nın fiyatının üreticileri ve tüketicileri üzmeden artış göstereceğini belirten Deniz, tahmini olarak kilogram başına 3 bin 500 TL civarında, hatta daha üzerinde bir fiyat belirlenebileceğini vurguladı.


Anzer Balı üreticileri, arılarını hazırlamak için çalışmalarını sürdürürken, yeni sezon için umutlarını koruyor ve yüksek bir rekolteyle başarılı bir sezon geçirmeyi hedefliyor.


Muhabir: BİROL SANCAK