Ehliyet sahipleri için yenileme süresi daralıyor. Eski tip ehliyetlerin geçerliliği 31 Aralık 2024 tarihinde sona eriyor. Bu süreçte sürücülerin, alo 199'u arayarak, e-Devlet üzerinden veya ilgili internet sitesi üzerinden randevu alarak işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Yenileme işlemlerinin zamanında yapılması, sürücülerin yasal sorunlarla karşılaşmasını engelleyecek.
Eski tip ehliyetlere sahip olan sürücüleri kapsayan, ehliyetlerin geçerliliğini yitirdiğine dair bu uyarıda yenileme işlemleri için sürücülerin son yedi ayı var. ehliyet yenileme işlemlerinde geri sayım başladı. Eski tip ehliyetleri miladı doluyor doluyor.

TARİH AÇIKLANDI

Ehliyet sahibi olan vatandaşların belgelerinin geçerliliği 31 Aralık 2024 tarihinde sona eriyor. Vatandaşlar ehliyetlerini yenilemek için alo 199’u arayarak, e-Devlet üzerinden veya https://randevu.nvi.gov.tr/ üzerinden hızlıca randevu alarak başvurularını tamamlayabilirler.

Fiat Egea'yı unutun: Piyasadaki en ucuz sıfır araç değişti Fiat Egea'yı unutun: Piyasadaki en ucuz sıfır araç değişti

BU TARİHE DİKKAT
Ehliyet yenileme işlemleriniz için evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekiyor. Bu süreçte yoğunluk yaşannabileceğinden dolayı yeni tip sürücü belgesi almak isteyen vatandaşların erkenden harekete geçmesi gerekiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ