Uyarılar ve Öneriler

Resmi Olmayan Aramalara Dikkat: Bilmediğiniz numaralardan gelen tekliflere karşı dikkatli olun. Resmi acenteler ve tanıdığınız numaralar dışında gelen aramalara şüpheyle yaklaşın.

Araba Vergi 3

İndirim Vaatlerine Kanmayın: Özellikle %50 gibi yüksek indirim vaatleri, dev kampanyalar ve çeşitli promosyonlar gerçek dışı olabilir. Bu tür vaatlerle karşılaştığınızda ekstra dikkatli olun.

Araba Vergi 8

Resmi Acenteler Üzerinden İşlem Yapın: Araç sigortası yaptırırken resmi acentelerin internet sitelerini kullanın. Bu siteler üzerinden teklif almak daha güvenli olacaktır.

616X321 Bakan Acikladi 6 Ay 6 Bin Km Kurali Sifir Araba Alim Satim Sartlari Neler Firsatcilara Yeni Duzenleme 1660130163661

Çağrı Merkezi Güvenilirliği: Resmi acentelerin internet sitelerinde yer alan çağrı merkezi numaraları güvenilir bir kaynaktır. Ancak daha önce hiç irtibat kurmadığınız çağrı merkezlerinden gelen teklifleri sorgulayın.

Dolandırıcılık Yöntemleri

Sahte Çağrı Merkezleri Kurma: Dolandırıcılar, 0850'li hatlar alarak sahte çağrı merkezleri kurabiliyor ve kendilerini resmi acente gibi gösterebiliyor.

araba

Oltalama Siteleri: Araç plakası ve irtibat numarası gibi bilgilerin girildiği sorgulama işlemleri için kurulan sahte siteler üzerinden vatandaşların bilgileri toplanıyor. Bu sitelerden yapılan sorgulamalar dolandırıcılığa açık olabiliyor.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’dan 19 Mayıs Mesajı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’dan 19 Mayıs Mesajı

Anlık Fırsatlar Sunma: "Bugün öderseniz yüzde 50 indirim" gibi anlık fırsatlar sunarak vatandaşların karar verme sürecini hızlandırıp, düşünmeden hareket etmelerini sağlamaya çalışıyorlar.

Önlemler

Sigorta Poliçesi Kontrolü: Poliçenizi aldıktan sonra mutlaka resmi kaynaklar üzerinden kontrol edin.
Şikayet Durumunda Yapılacaklar: Dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, en yakın polis merkezine veya savcılığa şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Sigorta Birliği gibi resmi kuruluşlara da durumu bildirebilirsiniz.

Trafik Polisi 2

Bu tür dolandırıcılık yöntemleriyle karşılaşmamak için önerilen önlemlere uyarak işlemlerinizi güvenilir platformlar üzerinden gerçekleştirmeniz büyük önem taşımaktadır.

Editör: Birol Sancak