AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık firmanın en başta verdiği sözleri yerine getirmemesinden ötürü hem vatandaşın hem de siyasiler olarak kendilerinin ciddi mağduriyet yaşadığını kaydetti.
 
Kendilerinin isteğinin en başta söylendiği gibi gelen çöpün yüzde 90'ının yanması yüzde 10'un kül olması olduğunu ifade eden Başkan Bıyık, "Çevreye hiçbir zararının olmayacağı yönünde taahhüt verilmişti ne yazık ki bu yerine getirilmedi, getirilmiyor.  İlk başta verilen sözlerle bugün yapılanlar arasında dağlar kadar fark var tamamen birbirine tezat teşkil ediyor. Yapılan yeni düzenlemeler ise istenilen iyileşmeyi tam olarak sağlayamadı, istenilen noktada değil hala koku devam ediyor vahşi depolama yapılıyor. Bu düzenlemeleri biz kesinlikle tasvip etmiyoruz" diye konuştu. 

VERİLEN SÖZLERE GÜVENDİK!

Başkan Bıyık bu projeyi hiçbir ilçenin kabul etmediğini ancak Araklı'nın başta verilen taahütlerin hayata geçirileceğine inandığını belirterek, "Biz verilen taahütlere bakarak bu tesisi kabul ettik.. Bize çöpün yüzde 90'ının yanacağı, enerjiye dönüşeceği sözü verilmişti.  Biz bu yatırımın verilen sözlere uygun olarak hayata geçirilmesini beklerken bu başımıza gelenler kabul edilemez. O gün söylenenlerle bugün yaşananlar arasında çok büyük farklar var.  En başta çevreye yüzde 1, yüzde 2 oranında bir zarar geleceği ifade edilmişti ama gelinen noktada bunun tam tersi bir tabloyla karşı karşıyayız. İnsanlar balkonda çay içemiyor, penceresini açamıyor" şeklinde konuştu. 

Ortahisar Belediyesi deforme olan yolları yeniden asfaltlıyor! Ortahisar Belediyesi deforme olan yolları yeniden asfaltlıyor!

İSTENİLEN İYİLEŞME SAĞLANAMADI!

Problemin çözümü için bakanların da dahil olduğu bir dizi toplantılar yapıldığını ancak istenilen iyileşme seviyesine bir türlü ulaşılamadığının altını çizen Başkan Bıyık, "Elbette bu çöptür bu bir yere götürülmesi gerekiyor ancak verilen sözlerin yerine getirilmesi lazım. Firma verdiği taahütleri yerine getirseydi bugün bu noktada olmazdık. Ne siyasetin ne de vatandaşın mağdur edilmemesi bizim temel beklentimizdir" dedi.
61SAAT