Çebi ailesi Ankara ve İstanbul buluşmalarında Coşkun Çebi’nin aday adaylığına ve adaylığına sıcak baktıklarını açıkladılar.

VİRDİLOĞLU İSTANBUL MİTİNGİNDE

Trabzon’da Doğalgaz Çağrısı Trabzon’da Doğalgaz Çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm mitinglerine dev bayrağı ile katılan ve birçok televizyon ve gazete sayfalarını süsleyen Sürmeneli Beyler Virdiloğlu TAKA Gazetesini ziyaret etti ve ‘Bugün büyük İstanbul mitinginde de bayrağımla olacağım’ dedi. 

CUMHURİYET MAHALLESİNE YAKIŞACAK

Trabzon cumhuriyet mahallesi muhtarlarından Kadir Sert Cumhuriyetin 100. yıldönümü sebebiyle farkındalık yaratma adına mahallede güzel bir etkinlik yapacaklarını söyledi. Kadir Sert ara sokakların süslenerek ışıklandırılacağını ve bayraklar asılacağını ifade etti, herkesi de bekliyoruz dedi. 

SOYLU’DAN MİTİNG ÇAĞRISI

İçişleri Eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu İsrail’in Filistin saldırılarına başladığı ilk günden beri duyarlılığını göstermeye devam ediyor. Yapılan her etkinliklere katılım gösteren yürüyüşlere katılan Soylu sosyal medyadan da sık-sık tepkisi dile getiriyor.28 Ekim’de gerçekleşecek Büyük Filistin Mitingi ile ilgili ise şu çağrıyı yaptı:  “Gazze için, Mazlumlar için, Kardeşlerimiz için Büyük Filistin Mitinginde buluşuyoruz.28 Ekim Atatürk Havalimanı saat 15.00“Eski bakan SoyluCumhuriyetin100 yılı ile ilgilide çağrı yaparak   “Haydi İstanbul Yer Gök Kırmızı Olsun İstanbul Valiliğimizin organize ettiği “Cumhuriyet Bayramımızın 100. Yılında İstanbul’da Yer Gök Bayrak Olsun” çağrısına tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz”  açıklamasında bulundu

KESKİN ADAY MI?

AK Parti kurucu il başkanlarından Av.İbrahim Keskin’in adı kulislerde son zamanlarda AK Parti  Maçka Belediye Başkan adayı olarak geçiyordu. Keskin 2024 yerel seçimlerinde gerçekleşecek yerel seçimlerde belediye başkan adaylığı gibi bir düşüncesi olmadığını dile getirdi. Genel seçimlerde AK Parti Trabzon Milletvekili aday-adayı olan fakat sıralamaya giremeyen İbrahim Keskin kurucu il başkanlığı yaptığı partisine yönelik bir küskünlüğü söz konusu mı peki? İbrahim Keskin her dönem partisine sadık kalmış  toplantılara etkinliklere ve davet edildiği her yere gitmiş bir isim. Fakat son genel seçimlerde milletvekilliği adaylığı noktasında biraz hayal kırıklığı yaşadı ve kırıldı .Bunu da çok görmemek gerek?

BEN HAZIRIM VE KAZANIRIM

CHP’den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için yola çıkan Ali Türen Öztürk adeta meydan okuyarak hodri meydan dedi .Kendisine olan güveni her fırsatta dile getiren Öztürk “ Yerel seçimlerin havası her zaman farklıdır .Trabzon’a hizmet noktasında herkes eteğindeki taşı döksün. Herkes konuşsun. Bu şehir zaten hep bundan kaybediyor .Kimsenin konuşma hakkı yok. Mühendisi öğretmeni mimarı eğitimcisi sivil toplum örgütleri akademisyenleri muhtarları kadınları ve gençleri dinleyen yok. Ben yaptım ben karar verdim anlayışı ile şehir yönetilmez. Bir şehir ortak akıl ve ortak irade ile yönetilir. Biz Trabzon’u hep birlikte ayağa kaldırıp hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

MHP KENDİ ADAYLARINI İSTİYOR!

Optimar anketinin yerel seçim araştırmasına göre MHP'lilerin yüzde 47.7’si kendi adayıyla seçimlere girilmesini desteklerken, ittifak isteyenlerin oranı ise 43,6.Partilerin ittifak yaparak mı, yoksa kendi adaylarıyla mı seçime girmeleri konusunda ise partilerin eğilimleri farklılık arz gösteriyor. AK Partililerin yüzde 58.5’i partilerin kendi adaylarını çıkarmalarının daha etkili olduğunu belirtirken, ittifakı destekleyenler yüzde 28.1 oranında. Bu tablo CHP’de tam tersine dönüyor. CHP’lilerin yüzde 51.4’ü ittifak kurarak seçimlere girilmesini savunurken, ‘kendi adayını çıkarmalı’ diyenlerin oranı yüzde 34.6.MHP’lilerin yüzde 47.7’si kendi adayıyla seçimlere girilmesi önerisini desteklerken, ittifak halinde girilmesini isteyenlerin oranı ise yüzde 43.6 çıkıyor.

TRABZON’DA ASANSÖRLER SAĞLIKLI MI?

Aydın'da Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda bulunan asansörün düşmesiyle bir öğrencinin yaşamını yitirmesi hem vahim hem de düşündürücü bir olay. Hesabını kim verecek? Ortada çok açık bir ihmal var? Denetimden geçmeyen asansörler patlayan bomba gibi aslında? Bakın Trabzon’da  özellikle eski bir çok İşhanı ve konutlarda asansörlerin bakım ve onarımı yapılmıyor? Ciddi bir denetimsizlik var? Çoğu asansörler ya bozuk yada şansa çalışıyor? Doğrusu bu konuda gereken önlemler alınıyor mu? Bizim ülkemizde ne yazık ki ölümler ve kazalar olmadan önlem de olmuyor?

AZERBAYCAN ÇIKARMASI

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi ve beraberindeki işadamları heyeti, Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu'nu ziyaret etti, yatırım ve işbirliği olanakları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Konfederasyon Başkan Yardımcısı Vugar Zeynalov, savaş sonrası yeniden yapılanan Karabağ'ın inşasında Avrupalı şirketler yerine Türk şirketlerini görmek istediklerini vurguladı.   

ÇUVALCI AĞIRLADI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, 6 Şubat 2023 depreminden büyük oranda etkilenen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’ı makamında ağırladı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Prof. Dr. Çuvalcı ziyarette, 6 Şubat’ta yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden büyük oranda etkilenen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki çalışmalara ilişkin Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım’dan bilgi aldı.