“GELİN HEP BİRLİKTE  ARSİN’İ ŞAHA KALDIRALIM”
Ek Fotolar (6)

Trabzon’un Arsin İlçesinde 28. Dönem Trabzon Milletvekili Adayı Oktay Acar’ın öncülüğünde düzenlenen ‘Arsin Gençlik Buluşmasıistişare toplantısı Arsin Deniz Yıldızı Restoranda yoğun katılımla gerçekleşti. Seçimlere az bir süre kala Acarın yaptığı bu organizasyon da gençleri buluşması ilçede seçimin kilidinin kırıldı yorumlarına neden oldu. 
 

ARSİN'DE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ
Ek Fotolar (5)

Gençlerin sel gibi aktığı toplantıya Arsin’in öz evladı, gençlerin abisi Oktay Acar’ın yanı sıra Yeniden Refah Partisi Trabzon İl Başkanı Süleyman Pulat, Yeniden Refah Partisi Lokman Öztürk, Yeniden Refah Partisi Arsin Belediye Başkan adayı Hamza Bilgin, Yeniden Refah Partisi Arsin Belediye Meclis Üyesi Adayı İbrahim Mandıralı, Gençlik teşkilatı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

“ARSİN İLÇEMİZ İÇİN ÇALIŞTIK ÇABALADIK”
Ek Fotolar (3)

Oktay Acar konuşmasına, Yeniden Refah Partisi Adayı Hamza Bilgin’e yerel seçimlerde tam destek verdiğini ifade ederek başlarken şu açıklamalarda bulundu: “Sevgili hemşerilerim Arsin Gençliği buluşuyor başlığıyla bugün burada yapmış olduğumuz istişare toplantımıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.  Kıymetli gençler burada ki coşku Arsin'in geleceğinin emin ellerde olduğunu gösteriyor. Bu salondaki genç kardeşlerimizin oluşturmuş olduğu sinerji Arsin'deki değişimi ve başarıyı müjdeliyor. 2009 yılında mahallemde muhtarlığa seçildim. Sonrasında Arsin ilçemizde gururla muhtarlar derneği başkanlığı yaptım. Sonrasında ilçedeki sivil toplum örgütlerinin bileşenleriyle Arsin platformu kurduk. Burada çok güzel işlere imza attık. Sonrasın da Arsin belediye meclis üyesi seçildi. Arsin belediye meclis üyesi olarak ilçemize en güzel hizmetlerin yapılması da gayret içerisinde oldum. Trabzon’umuza hizmet için milletvekili aday oldum. Dahası her şartta Arsin ilçemiz için çalıştık çabaladık. İlçemizin menfa atının olduğu yerde kardeşlerimizle yan yana, kol kola her gün birlikte olduk. Bundan sonra da ilçemizin gelişmesi güzelleşmesi için kenetleniyoruz bir ve beraber olmaya devam edeceğiz.
 

İLÇEMİZ KENETLENDİ
Ek Fotolar (4)

 Bugün geldiğimiz noktada böyle bir programda sizlerin karşısına çıkmaktan gurur duyuyorum. Değerli değerli gençler bugün burada bu kalabalığı gördüğüm zaman gerçekten şuna inandım. Dedim ki; azimle, samimiyetle, gayretle, en önemlisi iyi niyetle yola çıktığımız zaman rabbimde yar ve yardımcımız oluyor. İlçemiz bugün genci yaşlısı kadını engellisi ve bütün kesimleri ile ülkemizin refahı ve huzuru için kenetlenmiş durumdadır. Bu coşkulu kalabalıkta bunun göstergesidir. Bu seçim sizin seçiminiz, bu seçim Arsin’in gelişimiz ve parlayan bir yıldız olacağının seçimi olacaktır. Bu yerel seçimin ilçemize ve şehrimiz hayırlı olmasını diliyor hepinize sağlı, huzur, başarı dilerken mübarek Ramazanınızı tebrik eder, Bu ramazanın Filistin deki ve Doğu Türkistan’daki zulüm gören kardeşlerimiz kurtuluşuna vesile olması temenni ederim. Sizlere en kalbi duygularımla saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Haydi bismillah” ifadelerini kullandı.
 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Ek Fotolar (2)

Konuma sonrasında Yeniden Refah partisi belediye başkan adayı Hamza Bilgin iş insanı Okay Acara günün anısına plaket takdim etti. 28. Dönem Trabzon Milletvekili Adayı Oktay Acar’ın öncülüğünde düzenlenen ‘Arsin Gençlik Buluşması’ istişare toplantısında İş insanı Oktay Acarın konuşması sonrası Arsin belediye başkan adayı Hamza Bilgini yaptığı konuşmada muhtarlıktan milletvekili adaylığına yürüyen başarılı, girişimci iş adamı Oktay Acar ilçemizin yetiştirdiği çok büyük bir değerimizdir. Bine yakın genç kardeşimi Pazar sabahı kahvaltı programın da bizlerle bir araya getirdi. Bu buluşma gönülleri ilçesinin güzelliği, gelişmesi, başarısı için atanların buluşması.

ARSİN GENÇLERLE KALKINACAK
Ek Fotolar (1)

Yeniden Refah Partisi Arsin Belediye Başkan Adayı Hamza Bilgin, gençlerin sevgi seli ile çıktığı kürsüde şu açıklamalarda bulundu: “Sevgili Arsinli Gençler! Hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Bugün, Arsin'in geleceği için bir araya geldik. Arsin'i kalkındırmak, yaşanabilir bir şehir yapmak için buradayız. Siz gençler, bu şehrin geleceğisiniz ve bizler de size destek olmaya hazırız. Arsin'in kalkınması ve gelişmesi için birlikte hareket edeceğiz. Arsin'in hak ettiği yerde olmadığını biliyoruz. Ancak umutsuzluğa yer yok. Yeniden Refah Partisi olarak, Ben ve ekibim Arsin için sizler için büyük projeler hazırladık.  Arsin'in kalkınmasında gençleri çok önemli buluyoruz. Gençlerin enerjisini ve dinamizmini Arsin'in kalkınması için kullanacağız. Gençlere eğitim ve istihdam olanakları sunacağız. Ancak gençler olarak sizlerin de bu süreçte aktif yer almanız ve bizlere destek olmanız büyük önem taşıyor. Eğitiminize önem verin, kendinizi geliştirin ve Arsin'in geleceği için kendi geleceğiniz ve ülkemizin geleceği için çalışmaya hazır olun. Arsin’in kıymetli gençleri, bu yolda beraber yürümeye, gerektiğinde bizlerin kolu, kanadı olmaya var mısınız? Hamza Bilgin olarak, sizlerin sesi olacağımı belirtmek istiyorum. Sizlerin fikirleri ve talepleri bizim için çok önemli. Arsin'in ve gençlerimizin sorunlarını ve taleplerini her ortamda dile getireceğiz. Arsin'in ve sizlerin hak ettiği ilgiyi görmesini sağlayacağız.”
 

Trabzon Aydınlıkevler Mahallesi'nde Yeniden Muhtarlık Görevine Başladılar Trabzon Aydınlıkevler Mahallesi'nde Yeniden Muhtarlık Görevine Başladılar

ARSİN'İN GELECEĞİ SİZLERE BAĞLI
9 Sütuna

Başkan adayı Bilgin konuşmasında “Gençler, sizlerin desteğiyle Arsin de seçimi kazanacağız. Birlikte çalışarak, şehrimizi daha güzel bir geleceğe taşıyacağız. Kazanan Hamza Bilgin olmayacak. Kazanan Arsin olacak. Arsin, tarihi, kültürel ve coğrafi konum olarak büyük potansiyele sahiptir. Yeter ki bu potansiyeli kullanabilecek, ortaya çıkarabilecek bilgi, samimiyet, tecrübe ve kararlılığa sahip insanlar olsun. Bizler, bu gördüğünüz ekip, gerekli donanımlara sahibiz ve gece gündüz demeden çalışmaya hazırız. Sevgili Gençler! Arsin'in geleceği sizlere bağlı. Sizler ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Arsin'i yaşanabilir, çağdaş ve kalkınmış bir şehir yapmak için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Sandıkta doğru kararı vereceğinize yürekten inanıyorum. Sözlerime son verirken Ramazan ayının manevi ikliminin üzerimize feyiz ve bereket yağdırması dileğiyle Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek ayda, oruçlarımızın ve ibadetlerimizin kabul olmasını, dualarımızın Yüce Allah katında karşılık bulmasını niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
 

“ORTAK AKILLA İLÇEMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ"
1-120

Bilgin, “Bugün burada bizlere eşlik ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli Oktay Acar Beye de bizleri sizlerle birlikte buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Yeniden Refah Partisi'ne oy vererek, Arsin'in kalkınmasına katkıda bulunabilirsiniz. Gelin hep birlikte Arsin’i şaha kaldıralım.Bu bulaşma ilçemizde seçimin kaderinin ilanı olmuştur. Bu buluşmadan önce kadınlarla buluştuk aynı heyecanı orda gördük. Aynı heyecan mahallerimizde, sokaklarımızda açık olarak görünüyor. Biz kırmadan dökmeden ayrıştırmadan bir ve berber olarak, ortak akılla ilçemizi geleceğe hazırlamak istiyoruz dedi.  Böyle devasa bir organizasyonu tertip eden ve bizleri davet eden Oktay Acar Beye teşekkürü bir borç biliyorum. Arsin bu buluşması unutmayacak. Bizlere sizlerle buluşma imkânı sağladığı için minnettarız” şeklinde konuştu.
 

HAYALLERİMİZ GERÇEK OLACAK
Ek Fotolar (2)

Yeniden Refah Partisi Arsin Belediye Meclis Üyesi Adayı İbrahim Mandıralı ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Değerli Arsinli gençler, Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz. Arsin'in geleceği için sizlerin burada olması beni çok mutlu ediyor. Kıymetli Oktay Acar Beye böyle bir organizasyonu tertiplediği için çok teşekkür ediyorum. Gençlik yıllarımda ben de Arsin sokaklarında dolaşırken, neden Arsin'de bizim de sosyal alanlarımız, etkinlik alanlarımız ve nezih ortamlarımız yok diye düşünürdüm. Bir gün bize de fırsat verilirse Arsin ve Arsinli gençler için bir şeyler yapmayı hayal ederdim.  İşte bu hayalleri gerçekleştirmenin zamanı geldi. Genç kardeşlerim, sizlerin desteğiyle Arsin'i yeniden sizlerle buluşturacağız. Sizlerin geleceği için güzel yarınlar inşa edeceğiz. Bu yolda Arsinli gençlerimize ağabey olmak, onların bu güzel ilçede rahat ve refah içerisinde yaşamasına yardımcı olmak istiyoruz. Sizlerin arasından Oktay Acarlar, Hamza Bilginler çıkacaktır. Katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” cümlelerine yer verdi. 

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU