51D8300F D707 4A2D Ba00 Cf8Fe625E36B

Arsin'de okumayan kalmasın şiarıyla çıkıla yolda geleneksel olarak her yıl velilere yönelik ''Arsin Velileri Okuyor'' kitap okuma yarışmasını,  öğrencilerie yönelik  ''Asırlık Bilge Prof. Dr.Fuat Sezgin’i Anlamak'' konulu kitap okuma yarışmasını bu sene de sürdü. Bu yıl bu yarışmaları bir adım ileriye taşıyarak öğretmenler için de  ''Eğitim Neferleri'' kitap okuma yarışması düzenlendi.

Karadeniz'de Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) Bilgilendirme Konferansı Karadeniz'de Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) Bilgilendirme Konferansı

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

2E9415Fd C7D8 4A4F Ba05 44Dda3344124

Arsin Hükümet Konağı’nda gerçekleşen ödül törenine İlçe Kaymakamı Ömer Sirkeci, Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, K.T.Ü Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus Karaman, Trabzon Memur-sen Başkanı Mehmet Kara, Trabzon Eski İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Trabzon Eski İl Tarım Müdürü Cahit Gülbay, öğretim üyeleri ve ilçe kurum amirleri katıldı.  Ödül töreni öncesinde “Türkiye’nin Maarif Davası” adlı kitabın yazarı Nurettin Topçu'nun hayat felsefesi ve eğitime bakışı ile ilgili Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman tarafından konferans gerçekleştirildi. Gercekleşen sunumun ardından ödül törenine geçildi.

KARAMAN TAKDİM ETTİ

F3262928 18F2 494C Aae8 3A073661C6Bc

İlk olarak yarışma şartnamesinde yer aldığı gibi en fazla katılım sağlayan okulumuz Arsin Atayurt İmam Hatip Ortaokuluna  bin TL'lik ödüllerini Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman takdim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Düzenlemiş olduğumuz yarışmayı sahiplenen, kurumlarında birlikte hareket eden, kurum kültürünün en güzel örneğini gösteren okulumuz idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz.” denildi. 

''BİZLER ÇALIŞACAĞIZ ARSİN KAZANACAK”

05509Ce3 04Ed 4Ec5 892E Bbf421D64368

Törenin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz Üstündağ, ''Toplumumuzda kitap okuyan insanlar çoğaldıkça kültürel gelişme gerçekleşir, eğitim seviyesi yükselir. Eğitim seviyesi yükseldikçe bilinçli insanların sayısı artar. Bu öyle bir süreçtir ki eğitim insanı geliştirirken insan da eğitimi geliştirir. Eğitimin temel aracı ise kitaptır. Kitap okumayı sevmek, okuma alışkanlığı kazanmak bu anlamda toplumun geleceği için çok önemlidir.'' dedi. Müdür Üstündağ, ''Bizler çalışacağız Arsin kazanacak, öğrencilerimiz kazanacak, öğretmenlerimiz kazanacak. Kaybedeni olmayan projemiz örnekliği, hedefleri ve sonuçları itibarıyla yüz akımızdır. Örnek projelerimizle aşkla hizmet üretmeye, ilçemize, neslimize, istikbalimize katkı sunmaya devam edeceğiz.'' dedi. 
TAKA /Ayşen KARABİNA

Editör: Ayşe Sancak