Bakasetas, Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City ön plana çıkıyor Bakasetas, Erol Bulut’un çalıştırdığı Cardiff City ön plana çıkıyor

Trabzonspor’un 6 Milyon Euro’yu gözden çıkardığı ancak Ukrayna ekibi Dnipro’nun başkanının 10 Milyon Euro’da diretmesinin ardından transferinden vazgeçmek zorunda kaldığı 26 yaşındaki Ukraynalı golcü Artem Dovbyk, İspanya’da fırtına gibi esiyor. 25’er puanla Real Madrid ile ilk iki sırayı paylaşan Girona’da bu sezon toplam 10 resmi maça çıkan Dovbyk, attığı 5 gol ve yaptığı 2 asistle dikkatleri üzerine çekti.

 İspanya’da bir anda gündeme oturan 26 yaşındaki Ukraynalı golcü Artem Dovbyk, Girona’ya 7 Milyon Euro bonservis bedeliyle gitmişti. Trabzonsporlu taraftarların da yoğun bir baskıyla transfer edilmesini beklediği Dovbyk’ın İspanya’ya gitmesine üzülmüştü. 

Ukraynalı golcüyü yakından takip eden Bordo-Mavili taraftarlar, Dovbyk’ın transfer edilememesinin büyük bir kayıp olduğu yönünde yorumlar yapıyor. Artem Dovbyk’ın Girona ile 2028’e kadar sözleşmesi bulunuyor. Transfermarkt verilerine göre Ukraynalı golcünün bonservis değerinin 15 milyon Euro’ya yükseldiği gözleniyor.
TAKA