Rize'nin Coğrafi İşaretli Ünlü Anzer Balı'nın Fiyatı Artış Gösterdi Rize'nin Coğrafi İşaretli Ünlü Anzer Balı'nın Fiyatı Artış Gösterdi

Yeni işlem menüsü, "Hesap Bilgilerini Güncelle" ve "Şifre Değiştir" gibi işlemleri içeriyor. Kullanıcılar bu işlemleri daha güvenli bir şekilde internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebiliyor. ATM'lerde yapılan güncellemelerle birlikte, şüpheli işlemler tespit edildiğinde dolandırıcıların kartlarının yutulması sağlanarak bankacılık sisteminin güvenliği artırılıyor.

ATM Kartınız Hangi Durumlarda Yutulabilir?

Şifrenin Üç Kez Yanlış Girilmesi: Kartınızın şifresini üç kez yanlış girmeniz durumunda, güvenlik önlemi olarak kartınız yutulabilir. Bu sayede çalınmış veya kaybolmuş kartların kullanılmasının önüne geçilir.

Kartın Borç Nedeniyle İptal Edilmesi: Borcunuz nedeniyle bankanız tarafından kartınızın iptal edilmesi durumunda, ATM kartınız yutulabilir.

Kartın Son Kullanma Tarihinin Geçmesi: Son kullanma tarihi geçmiş bir kart ile işlem yapmaya çalışmanız durumunda, ATM kartınız yutulabilir.

ATM'de Teknik Bir Arıza Meydana Gelmesi: Nadir de olsa, ATM'de teknik bir arıza meydana gelmesi durumunda kartınız yutulabilir.

Kart İçin Kayıp veya Çalıntı İhbarında Bulunulması: Kartınızın kaybolduğunu veya çalındığını bankanıza bildirmeniz durumunda, kartınız yutulabilir.

Kartınız Yutulduğunda Ne Yapmalısınız?

Sakin Kalın: Panik yapmadan, bankanızla iletişime geçmeniz önemlidir.
Müşteri Hizmetlerini Arayın: Bankanızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak kartınızın yutulduğunu bildirin.
Kartınızın İptal Edilmesini Sağlayın: Dolandırıcılık riskini önlemek için bankanız kartınızı iptal edecektir.
Yeni Bir Kart Alın: Bankanız size yeni bir kart verecektir. Bu işlem genellikle birkaç gün sürer.
TCMB'nin yaptığı bu yenilikler, bankacılık sisteminin güvenliğini artırarak kullanıcıların daha güvenli ve rahat bir şekilde işlem yapmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: İNTERNETHABER