Avrasya Üniversitesi'nin Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin yaratıcılığını ve drama becerilerini sergilediği etkileyici bir etkinlik düzenledi. Ömer Yıldız Yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikler, öğrencilerin uygulama derslerinde hazırladıkları ürünlerin sergilendiği "Bir Kelebek Kadar Renkli" sergisi ile başladı.

Çocuk Kitaplarından İlham Alan Drama Gösterisi

Etkinlik kapsamında ayrıca Çocuk ve Drama dersinin uygulamasında, "Bir Tırtılın Rüyası" isimli dramatizasyon gösterisi sahnelendi. Bu gösteri, davet edilen okulların yoğun ilgisiyle karşılandı. Hasan Tahsin Kırali İlkokulu, Meraklı Minikler Kreş ve Gündüz Bakımevi, Dumlupınar Anaokulu, Yaylacık Ortaokulu Anaokulu, Akıllı Çocuklar Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Düşünür Koleji Anaokulundan toplam 200 çocuğun katıldığı etkinlikler, sabah saatlerinde başladı ve öğleye kadar devam etti. Bu etkinlik, çocuk gelişimi alanında geleceğin nitelikli profesyonellerinin yetişmesine katkı sağlamak adına önemli bir adımdır.

Kültür Yolu Festivali’nde Trabzonspor Formalı Resul Dindar’dan Unutulmaz Konseri Kültür Yolu Festivali’nde Trabzonspor Formalı Resul Dindar’dan Unutulmaz Konseri

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU