Daha önce Türkiye'yi Basra Körfezi'ndeki Faw Limanı'na bağlayacak ve Avrupa'dan Körfez ülkelerine kadar geniş bir bölgeyi etkileyecek Kalkınma Yolu Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri ve Iraklı Bakanlar ile bir araya gelen Uraloğlu, beraberindeki heyetle birlikte 24-25 Ekim tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunacak. İlk olarak Avrupa Birliği (AB) Ulaştırma Komiseri Adina Valean ile bir araya gelecek olan Uraloğlu, ardından AB Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir görüşme gerçekleştirecek.

BÜYÜKAYDIN’DAN ZİYARET

AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın Ortahisar belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i ziyaret ederek proje çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Başkan Av. Genç ziyaretinin anısına kendisine gümüş telkari fincan takımı takdim etti.

EFSANE MUHTARA BU YAKIŞIR

Mula’nın efsane muhtarı Hilmi Avcı Erdoğdu’daki evini yine Mula’daki evini ve yayladaki şehitliği bayraklarla donattı ve evinin terasından da tüm bayraklara selam çaktı. İsrail’i de katliamları sebebiyle kınadı.

FETTAHOĞLU’NA ZİYARET

Araklı belediye başkanı Recep Çebi Trabzon Büyükşehir belediyesi yol bakım onarım daire başkanı Burak Fettahoğlu’nu ziyaret ederek ilçe de yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etti ve devamını temenni etti.

GENEL MÜDÜRE FORMA

Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ı ziyaret etti. Genel müdür Tekataş’a adının yazıldığı 23 numaralı Trabzonspor forması hediye eden Erbaşaran, Trabzon’un içme suyu ve kanalizasyonuna yaptığı hizmetlerden dolayı da teşekkür etti.

AKDENİZ’E ZİYARET

AK Parti Trabzon milletvekili Yılmaz Büyükaydın, Ortahisar ilçe başkanı Selahaddin Çebi ile birlikte AK Parti’nin önceki dönem il başkanlarından Ali Rıza Akdeniz’i iş yerinde ziyaret ettiler. Birlikte siyaset yapan Akdeniz, Büyükaydın ve Çebi eski anıları yad ettiler.

Şehrin Turizmini Konuştular Şehrin Turizmini Konuştular

DAF’LAR TESLİM EDİLİYOR

DAF Trabzon bayii Reisoğlu Trucks, lojistik sektörünün temsilcilerine son model araçları teslim etmeye devam ediyor. 24 saat görev başında olan Reisoğlu Trucks ekibi gece de müşterilere araçları teslim ediyor. Rize’den gelen iş ortağına DAF’ınXG 530 PLUS aracı gece geç saatlerde teslim edildi. Firma sahibi Önder Reis, “işimizi büyük bir aşkla yapıyoruz. Saatin hiçbir önemi yok” dedi.

TONYA’DA DOĞDU YURT DIŞINDA BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Trabzon’un Tonya ilçesinden olan ve Fransa’da yaşamını sürdüren Müfit Birinci, yurt dışında da çok sevildi. Fransa’nın GargesLesGonesse belediyesinde başkan yardımcısı olan Birinci, memleket ziyaretinde yakın dostu olan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik. Kurukız’ı da makamında ziyaret etti. Belediyecilikle ilgili istişare yaptılar.

GENÇLERLE BİR ARADA

Trabzon’un Of ilçe belediye başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, ilçede gençlerle bir araya geldi. Çay masalarına misafir olup çaylarını içen Sarıalioğlu, sohbet etti. Sarıalioğlu, “Bizi genç tutan, sizlerin yanında olmak.Her zaman genç kardeşlerimizin yanında olmaya, onlara destek olmaya devam edeceğiz. Of Teknoloji Fakülte’mizde öğrenim gören üniversite öğrencisi kardeşlerimizle beraberiz. Neşeniz ve başarınız dâim olsun” dedi.

OGM HEYETİ KTÜ’DE

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) heyeti tarafından, Genel Müdür Bekir Karacabey öncülüğünde Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya nezaket ziyareti gerçekleştirildi. OGM Trabzon Bölge Müdürü Emin Yılmaz, OGM İzin ve İrtifak Dairesi Başkanı Ahmet Köle’nin de hazır bulunduğu ziyarette, iki kurum arasında yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek OGM Genel Müdür Bekir Karacabey nezdinde tüm heyete teşekkür etti. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

29 EKİM’E ÖZEL PROGRAM

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında bulunan 28-29 Ekim Cumhuriyet Kupası yelken yarışları Akyazı Yelken ve Su Sporları Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşecek. Akyazı Yelken Kulübü başkan yardımcısı Şeref Kurt'un vermiş olduğu habere göre:  Trabzon’da yelken faaliyetlerini yürüten kulüplerinin katılımıyla gerçekleşecektir.

28 Ekim Cumartesi günü Akyazı Spor Kompleksi doğu cephesinde bulunan Akyazı Yelken ve Su Sporları yerleşkesinde saat 11:00 da start alınacak 4 yarış yapacaktır sporcular. Optimus , Laser 4-7 ve Ilca 6 olmak üzere üç branşta yarış olacaktır. 29 Ekim saat 11:00 da start alınıp üç yarış yapılacaktır. Saat 16:00 da ödül töreni ile sporculara ödülleri takdim edilecektir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde denizciliğin ve deniz sporlarının içinde Yelken Sporunu önemsiyoruz ve tüm Trabzon halkını yarışımıza davet ediyoruz.”