ÇARŞIBAŞI’NA HAYIRLI OLSUN

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçe belediye başkanı Mümin Nuhoğlu, ilçeye söz verdiği bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. İlçeye yapılması planlanan 166 konut yapıma başlıyor. Nuhoğlu, “Söz verdiğimiz gibi Çarşıbaşı için bir projeyi daha hayata geçiriyoruz.TOKİ Evleri ilçemize hayırlı olsun” dedi.

FORMASI ÇOK YAKIŞTI

Trabzonspor sevdalısı Muhammet Burak Şahin, Araklı belediye başkanı Recep Çebi’yi makamında ziyaret etti. Başkan amcası ile bir süre sohbet eden Muhammet Burak, başkan amcasının Trabzonspor forma jestine de çok sevindi. Başkan Çebi, “Trabzonspor sevdalısı Muhammet Burak Şahin kardeşimiz bizleri ziyaret etti. Trabzonspor forması ona bir başka yakıştı” dedi.

KOÇHAN 3.DİPLOMASINI TESLİM ALDI

Eğitim ve öğretimde başarıları ile adından sıkça söz ettiren Maçka Belediye Başkanı Dr. Ecz. Koray Koçhan, 3. diploması olan Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü Lisans diplomasını teslim aldı. Başkan Koçhan’ın eğitim kariyeri ise başarılar ile dolu. 

Başkan Koçhan, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2017 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Kamu Yönetimi Yerel Yönetimler alanında Yüksek Lisans 2019 yılında YORK Üniversitesinde Doktora, 2023 yılında Anadolu üniversitesi Tarih bölümünden mezun olmuştur. Bunun yanında Karadeniz Teknik Üniversitesi Arkeoloji bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

Yavuz Aydın, acıya Ortak Oldu Yavuz Aydın, acıya Ortak Oldu

GELENEK YAŞATILIYOR

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Acısu (Koryana) Mahallesinde unutulmaya yüz tutmuş gelenekler yaşatılmaya devam ediyor. Bölgenin geleneklerine en çok bağlı olan mahallesi olarak ön plana çıkan Acısu’da, dünya evine girecek olan Sibel Yanık’ın çeyizleri çitlere asarak sergilediler. El emeği olarak hazırlanan çeyizler, gelenekleri yaşatmak için sergilendi. Mahalle halkı bir olarak Sibel Yanık’ın çeyizleri yıkanarak asıldı. O anlar da fotoğraf sanatçısı, sosyal medya platformu Koryana Seyir Defteri isimli sayfa yöneticisi Halit Özkurt tarafından kayda alındı.

MAHALLE TİSKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLİYOR

Ortahisar İlçesi Karşıyaka Mahallesinden Taka Gazetesine ulaşan vatandaşlar su ile ilgili yaşadıkları problemi aktardılar. Vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulunarak “Sularımız kesiliyor. Nereye başvuruda bulunduysak da bir çözüm alamadık. Sularımız sürekli kesiliyor. Uzun zamandır bu problemi yaşıyoruz. Lütfen yetkili kurumlar bu soruna çözüm bulundu.” İfadelerini kullandılar. 

ARSİN’ İLK KEZ ÇOCUK DOKTORU ATANDI

Arsin ilçe Devlet Hastanesine ilk kez çocuk doktoru ataması yapıldı. Çocuk Bölümü Uzman Doktoru Büşra Çelik, göreve başladı. Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti. Gürsoy, “Çocuklarınızı randevu sistemi ile Doktorumuz Büşra hanıma muayene ettirebilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

KABAHASANOĞLU BAŞARI DİLEDİ

Of Hak Eğitimi Merkezi’ni ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu, açılan kurslar ve çalışmalar hakkında Müdür Şahin’den bilgiler aldı. Açtığı kurslar, verdiği eğitimler, çalışmaları ve ürettiği ürünleriyle ilçede önemli bir işlevi yerine getiren Of Halk Eğitim Merkezi yeni üretimler için bu yıl da yoğun çalışmalarına başladı. Vatandaşın tüm taleplerine ilgili alanlarda kurs açarak cevap veren Of Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Kurum Müdürü Muhammet Şevket Şahin’den çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştirdi. Müdür Kabahasanoğlu toplantıda bu zamana kadar yapılan güzel çalışmalara teşekkür ederek bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini belirterek yeni dönemde başarılar diledi. Müdür Kabahasanoğlu ayrıca Of Halk Eğitim Merkezinde liseden mezun olup üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz üniversiteye hazırlık kursunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.