Merkez Bankası'nın önümüzdeki hafta Perşembe günü yapacağı toplantıda alacağı politika faiz kararı, mevduat faiz oranlarını ve banka kampanyalarını etkileyecek önemli bir gelişme olacak.

Özellikle de 3 aylık vadeli mevduat faiz oranları %70 civarına yaklaşırken, 125.000 TL'si olan vatandaş 3 aylık getiri hesaplamasına başlamış bulunuyor. Merkez Bankası ay ay sunduğu raporlara göre yaz mevsimine kadar enflasyonun düşüş trendine gireceğini belirtirken, faiz oranlarının bu durumdan etkilenmeyeceğini ve yüksek seyredeceğini belirtti. Alınan bu kararın ekonominin düzelmesi ve fiyat istikrarını sağlanması adına büyük önem arz ediyor.

Bankalar bireysel olarak düzenlediği kampanyalar kapsamında da net Kazancı yükseltecek faiz artırım kampanyaları düzenleyebiliyor. Merkez Bankası'nın Önümüzdeki hafta Perşembe günü düzenleyeceği toplantı akabinde politika faiz kararı merakla beklenirken, bu süreç içerisinde Odeabank ve Denizbank tarafından sunulan kampanyada %58,5 ve %57 faiz oranı rekor olarak belirtilmiş bulunuyor. Yeni vadeli mevduat hesabı açacak olan bireye OdeaBank tarafından %58,5 oranında faiz imkanı belirtilirken, 3 aylık net kazanç 17.510 TL'ye tekabül ediyor.

Asgari ücret belirlendi! Net 29 bin 640 TL! Asgari ücret belirlendi! Net 29 bin 640 TL!

Denizbank da yeni müşterisine özel yüzde 57 faiz oranı açıklaması yaptı. Bu kapsamda 125.000 TL'sini mevduata yatıran müşterinin 3 ay sonunda net kazanç olarak 17.061 TL hesabına artı olarak ekleniyor

Kaynak: HABER MERKEZİ