Daha önce Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi Türk kulüpleri, Avrupa Süper Ligi projesine katılmayacaklarını açıklamışlardı. Ancak Barcelona Başkanı Laporta'nın son açıklamaları, bir Türk takımının bu prestijli organizasyona dahil olacağı yolunda büyük bir sürprizi işaret ediyor.

Laporta'nın verdiği bilgilere göre, Avrupa Süper Ligi'nde İngiliz takımları yer almayacak, çünkü zaten kendi Premier Ligleri bulunuyor. Katılımcılar arasında Barcelona ve Real Madrid'in yanı sıra Milan, Napoli, Inter ve Roma gibi İtalyan kulüpleri de bulunacak. Ayrıca Marsilya, Porto, Benfica ve Sporting Lizbon gibi takımların da organizasyona katılması bekleniyor. Türkiye'den ise hangi takımın Avrupa Süper Ligi'nde yer alacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Trabzonspor'un Alanya Deplasmanındaki Hüsranı;Galibiyet Serisi Son Buldu Trabzonspor'un Alanya Deplasmanındaki Hüsranı;Galibiyet Serisi Son Buldu

Laporta, Şampiyonlar Ligi'nin mevcut formatının kulüpleri cezalandırdığını ve Avrupa'nın en büyük turnuvasından yeterince faydalanamadıklarını belirtti. Bu nedenle Avrupa Süper Ligi'nin tekrar hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.
Türk futbolseverler, hangi Türk takımının bu prestijli turnuvada yer alacağını öğrenmek için büyük bir heyecanla beklemeye devam ediyor.

Editör: Birol Sancak