Murat Gevrek'in Paylaşımı

Murat Gevrek, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda teknik direktör Vincenzo Montella'ya ve futbolcu Barış Alper Yılmaz'a yönelik ağır ifadeler kullandı. Gevrek, "Montella 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper'i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken, Barış Alper Yılmaz ...belanı..." şeklinde ifadelerle dikkat çekti.
Dsfess

Tepkiler ve Paylaşımın Kaldırılması

Gevrek'in bu paylaşımı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı ve büyük tepkilere neden oldu. Gelen tepkiler üzerine Gevrek, paylaşımını sildi. Ancak olayın yankıları devam etti ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılması gerekti.

Trabzonspor’da Sürpriz Ayrılıklar! Hüseyin Türkmen ve Serkan Asan Yolcu Trabzonspor’da Sürpriz Ayrılıklar! Hüseyin Türkmen ve Serkan Asan Yolcu

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanlığı, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Gevrek’in, 02.05.2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir. Kendisi hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma açılmıştır.”

Kaynak: HABER MERKEZİ