Kaynağı Arayıp Bulacağız

Başkan Genç, Çarşıbaşı’nda güzel işler yapacaklarını ifade ederek, “Geçen ay Çarşıbaşı’mızın itfaiye merkezi ihalesini yaptık. Hal ve şart ne olursa olsun, mazeret yok. Kaynak Trabzon'da yoksa Ankara'da arayacağız, gidip bulacağız. Bizi şikayet etme makamına seçmediniz, sorunları çözme makamına seçtiniz. Onun için bu gayreti ortaya koyacağız. Artık büyükşehir belediyesini, başta başkanı olmak üzere ilçelerimizde hizmetlerimizle daha çok göreceksiniz. Meydanda ne laflar konuştuysak Allah nasip ederse yerine getireceğiz. Kıymetli bir belediye başkanımız var burada. Her fırsatta bir telefon kadar birbirimize yakınız. Taleplerini bize getiriyor, biz de çözmeye gayret ediyoruz,” dedi.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’den CHP’ye Sert Eleştiriler AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’den CHP’ye Sert Eleştiriler

Mahcup Olmayacaksınız

Başkan Genç, Çarşıbaşı’nın bütün sorunlarını yakından takip edeceklerini belirterek, “Ben Trabzon'da 22 senedir siyaset yapıyorum. Çalışacağız. İnşallah güzel işlerle beraber Çarşıbaşı’mızın beklentilerine karşılık vereceğiz. Burada yapacağımız projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağız. 23 mahallemiz var. İyileştirilmesi gereken yollar var. Hepsini yapacağız,” ifadelerine yer verdi.

Milletimiz Bizden Hizmet Bekliyor

Çarşıbaşı Belediyesi ziyaretinde Başkan Ahmet Keleş ve muhtarlarla bir araya gelen Genç, “Beni Çarşıbaşı’nda daha çok göreceksiniz demiştim ve bugün de Çarşıbaşı'mızdayız. Muhtarlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Burada yüzde 57 gibi bir oyla şahsıma bir güven duyuldu, destek verildi. Bu çok kıymetli. Bu bize hem gurur verdi hem mutlu etti. Büyükşehirler arasında Türkiye birincisi olduk. Onun karşılığını da şimdi Ankara'dan pozitif ayrımcılık olarak alacağım, almaya da başladık. Bize desteği veren vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor. Bir yandan borcumuzu ödeyeceğiz, bir yandan da kaynak üreteceğiz. Burada söz verdiğimiz çalışmaları da bir bir hayata geçireceğiz," dedi.

Başkan Keleş’ten Teşekkür

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Ahmet Keleş, Başkan Genç’e teşekkür ederek, “Yaklaşık üç aydır Çarşıbaşı’na hep birlikte hizmet vermeye çalışıyoruz. Bizlere desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen, Çarşıbaşı'nın herhangi bir talebi ile gidildiğinde koşulsuz ve şartsız yanımızda olan Ahmet Metin Genç başkanımıza, vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Ahmet başkanım, Çarşıbaşı’nın ihtiyacı olan bir hizmeti birinci sırada değerlendirip bize geri dönüş yapıyor, destekliyor ve çözüm üretiyor. Kendisine müteşekkiriz. Sorunlarımız var bunları da başkanımıza yine ileteceğim. Biliyoruz ki Çarşıbaşı olarak biz büyükşehir belediyesinden her zaman büyük destek alacağız,” dedi.

Güçlü Bir Heyecan Getirdi

AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman da Başkan Genç’e teşekkürlerini ileterek, “Başkanımız, büyükşehir belediye başkan adaylığı açıklandıktan sonra şehrimize çok güçlü bir heyecan getirdi. Çarşıbaşı’ndaki seçimleri kazanmamızda büyük bir etken oldu. Büyükşehir belediyeleri arasında ‘şampiyon şehir’ unvanını yaşattığı için ve Cumhurbaşkanımıza verdiği sözü de bu manada tutabildiği için Ahmet Metin Genç başkanımıza teşekkür ediyorum,” dedi.

Muhabir: BİROL SANCAK