Uluslararası Sanatçı Buluşması
Femin Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği'nin düzenlediği ‘12. Uluslararası Sanatçı Buluşması’ kapsamında 14 ülkeden Trabzon’a gelen sanatçılar, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen resim sergisinde ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Dünya Sanatçıları Gözüyle Trabzon’ temalı eserlerini sergiledi. Türkiye'nin yanı sıra Malezya, Gürcistan, İran, Arnavutluk, Rusya'nın Sibirya Federal Bölgesi, Bulgaristan, Ürdün, Pakistan, Gana, Afganistan, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Irak'tan gelen sanatçılar, Trabzon’u resmederek eserlerini Trabzon halkının beğenisine sundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Rize'de Önemli Açıklamalar İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Rize'de Önemli Açıklamalar

Başkan Kaya'nın Sergi Ziyareti
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, 1-5 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da bulunan ve bu süre içerisinde Trabzon’u resmeden sanatçıların hazırladığı eserlerden oluşan sergiyi gezdi. Sergideki eserleri çok beğendiğini dile getiren Başkan Kaya, sanatçıları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kaya, "Dünyanın çeşitli noktalarından şehrimize gelen değerli sanatçılarımıza çok teşekkür ediyor, onları burada ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Sergimizdeki eserlerin her biri gerçekten çok güzel ve çok değerli. Bu ve bunun gibi etkinlikleri, şehrimizin tanıtımı açısından da çok değerli görüyorum. Femin Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Başkanımız Şükran Üst ile emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Femin Art Başkanı Şükran Üst'ten Teşekkür
Femin Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Şükran Üst, gerçekleştirdikleri etkinliğe sağladığı destekten dolayı Başkan Kaya’ya teşekkür etti. Üst, serginin başarıyla gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm sanatçılara ve destekçilere minnettar olduklarını belirtti.

Etkinliğin Önemi
Bu ve benzeri etkinliklerin, Trabzon'un uluslararası alanda tanıtımına büyük katkı sağladığını vurgulayan Başkan Kaya, kültür ve sanat faaliyetlerinin şehrin sosyal ve kültürel yapısını zenginleştirdiğini ifade etti. Sergide yer alan eserlerin, Trabzon'un güzelliklerini ve kültürel zenginliklerini dünya sanatçıları gözünden yansıtması, ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

Ortahisar Belediyesi’nin kültür ve sanata verdiği destek, şehrin tanıtımına katkı sağlarken, aynı zamanda uluslararası sanatçılarla yapılan bu tür işbirlikleri, kültürel etkileşimi ve anlayışı artırıyor. Başkan Kaya’nın da belirttiği gibi, bu tür etkinlikler, Trabzon'un kültürel mirasının ve doğal güzelliklerinin dünya çapında tanıtılmasına büyük katkı sağlıyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN